Prokuratura wciąż będzie prowadzić śledztwo ws. Misiewicza. "Jakby stracili moc"

Jak ustaliło radio RMF FM, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postanowiła przedłużyć śledztwo ws. Bartłomieja Misiewicza o kolejne pół roku. Były rzecznik MON usłyszał wcześniej zarzuty przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę państwowej spółki.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postanowiła przedłużyć śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza o kolejne pół roku - informuje RMF FM. Według oficjalnego stanowiska śledczych, w postępowaniu (trwającym już ponad rok) "jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia".

>>> Zandberg: Służby z panem Banasiem licytują się na to, kto jest twardszy

Zobacz wideo

Osoby znające to postępowanie twierdzą natomiast, że tarnobrzeska prokuratura nie pali się do szybkiego zakończenia sprawy. - Wygląda to tak, jakby po pierwszym zapale stracili moc i zastanawiali się, co dalej robić - stwierdził jeden z rozmówców RMF FM. Według tego źródła, gdy prokuratorzy występowali o przedłużenie o aresztu dla Misiewicza, zapewniali, że śledztwo już wkrótce się zakończy. Gdy były rzecznik MON opuścił areszt w czerwcu 2019 r., postępowanie wyhamowało. 

Bartłomiej Misiewicz opuścił areszt 27 czerwca. Były rzecznik MON oskarżony jest m.in. o przekroczenie uprawnień

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu CBA zatrzymało byłego współpracownika Antoniego Macierewicza 28 stycznia 2019 roku. Misiewicz wyszedł na wolność 27 czerwca po tym, jak jego ojciec wpłacił kaucję w wysokości 100 tysięcy złotych. 

Były rzecznik MON usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę państwowej spółki. Razem z byłą pracownicą Ministerstwa Obrony Narodowej miał doprowadzić do strat w Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ponadto razem z posłem PiS Mariuszem Antonim K. miał powoływać się na wpływy w państwowych instytucjach. Bartłomiej M. usłyszał też zarzut "powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Więcej o:
Komentarze (75)
Prokuratura wciąż będzie prowadzić śledztwo ws. Misiewicza. "Jakby stracili moc"
Zaloguj się
 • 1utek

  Oceniono 28 razy 28

  A co z odpowiedzialnością pryncypała Misiewicza, niejakiego A. Macierewicza. Misiewicz był taki bystry, inteligentny, samodzielny i działał bez wiedzy szefa? Mało prawdopodobne. A czy pan A. Macierewicz był choć przesłuchany w śledztwie toczącym się wobec Misiewicza?

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 22

  Nimfetek Antoniego tak naprawdę nietykalny jest. Równiejszy salceson. Można podejrzewać, że nawet na pięć minut do więźnia nie trafił. Zwykła ściema.

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 18

  ”Były rzecznik MON oskarżony jest m.in. o przekroczenie uprawnień”
  a dobre było chłopię
  jak sam mówił
  ”Pochodzę z patriotycznej, katolickiej rodziny, która na trwałe zaszczepiła we mnie dewizę: Bóg, Honor, Ojczyzna” 
  i stoczył się
  (ale
  z kim przystajesz ...)

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 17 razy 15

  Oj, nie najmądrzejszy ten Misiewicz. Dali mu szansę by spieprzał a on nic tylko chce "bronić swego imienia". Zupełnie tak jakby było czego.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 14 razy 14

  Salcesob pewnie myślał, że w wielkim poście będzie nietykalny...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 10

  Alleluja i do przodu. Afera Watergate trwała 2 lata i wywalono prezydenta najpotężniejszego państwa świata. W kraju Kaczyńskiego wiele mądrych głów zastanawia się ile się straci a ile zyska. Komisja zwana podkomisją zeszła już do podziemia i nikt się nie pyta, co właściwie wyjaśnia. Najważniejsze że czas mija, postawi się pomnik i wypłaci się nagrody. To jest najważniejsze...

 • kka69

  Oceniono 10 razy 10

  Misiek na wolności, Jarosław Developer jest nietykalny.innych Kolesiów DługoPIS ułaskawi.
  JA pierdzioo, nieźle się tu dzieje , zapisał bym się do tej mafii.

 • lepszysort

  Oceniono 10 razy 10

  Przed wyborami nie wypada oczerniać sekty Kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX