Prokuratura wciąż będzie prowadzić śledztwo ws. Misiewicza. "Jakby stracili moc"

Jak ustaliło radio RMF FM, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postanowiła przedłużyć śledztwo ws. Bartłomieja Misiewicza o kolejne pół roku. Były rzecznik MON usłyszał wcześniej zarzuty przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę państwowej spółki.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postanowiła przedłużyć śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza o kolejne pół roku - informuje RMF FM. Według oficjalnego stanowiska śledczych, w postępowaniu (trwającym już ponad rok) "jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia".

>>> Zandberg: Służby z panem Banasiem licytują się na to, kto jest twardszy

Zobacz wideo

Osoby znające to postępowanie twierdzą natomiast, że tarnobrzeska prokuratura nie pali się do szybkiego zakończenia sprawy. - Wygląda to tak, jakby po pierwszym zapale stracili moc i zastanawiali się, co dalej robić - stwierdził jeden z rozmówców RMF FM. Według tego źródła, gdy prokuratorzy występowali o przedłużenie o aresztu dla Misiewicza, zapewniali, że śledztwo już wkrótce się zakończy. Gdy były rzecznik MON opuścił areszt w czerwcu 2019 r., postępowanie wyhamowało. 

Bartłomiej Misiewicz opuścił areszt 27 czerwca. Były rzecznik MON oskarżony jest m.in. o przekroczenie uprawnień

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu CBA zatrzymało byłego współpracownika Antoniego Macierewicza 28 stycznia 2019 roku. Misiewicz wyszedł na wolność 27 czerwca po tym, jak jego ojciec wpłacił kaucję w wysokości 100 tysięcy złotych. 

Były rzecznik MON usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę państwowej spółki. Razem z byłą pracownicą Ministerstwa Obrony Narodowej miał doprowadzić do strat w Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ponadto razem z posłem PiS Mariuszem Antonim K. miał powoływać się na wpływy w państwowych instytucjach. Bartłomiej M. usłyszał też zarzut "powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Więcej o: