Pożar Dworca Lyońskiego w Paryżu ugaszony. Aresztowano 23 osoby

Pożar, który wybuchł na Dworcu Lyońskim w Paryżu został już ugaszony - donosi "Le Parisien". Według wstępnych ustaleń ogień wywołać miały osoby sprzeciwiające się koncertowi kongijskiego muzyka Fally'ego Ipupy. Aresztowane zostały 23 osoby.

Z okolic dworca ewakuowani są ludzie. Nad stacją widoczna jest duża smuga dymu. Płomienie widać wewnątrz stacji metra Gare de Lyon i na stacji kolei podmiejskiej. Widać też płonące na ulicach samochody i skutery.

Pożar Dworca Lyońskiego w Paryżu

"Le Parisien" podaje, że pożar wywołany został przez osoby sprzeciwiające się koncertowi kongijskiego muzyka Fally'ego Ipupy, który ich zdaniem wspiera kongijski reżim. Organizowały one nielegalne protesty w okolicy dworca.

Na niektórych nagraniach z pożaru widać jak protestujący utrudniają strażakom interwencję. Policja określiła to zachowanie jako "skandaliczne" i nakazała umożliwienie pracy straży pożarnej. "Prosimy o omijanie tego obszaru i pozwolenie na interwencję służb ratunkowych" - napisała na Twitterze paryska policja. Aresztowano 23 osoby.

Dworzec Gare de Lyon jest trzecim pod względem liczby odprawionych pasażerów dworcem we Francji.

Dotychczas nie ma informacji o ofiarach i poszkodowanych w wyniku pożaru.

Więcej o: