Pytamy szefa sztabu o podróż Biedronia do Chin. "Nie ma i nigdy takiego pomysłu nie było"

Informacja o tym, że Robert Biedroń planuje pojechać na wycieczkę do Chin, bo jest tanio gdyż "nikt tam nie kursuje z uwagi na koronawirusa" wywołała konsternację. Zapytaliśmy o to posła Tomasza Trelę, szefa sztabu Biedronia. - Nie ma takich planów, nigdy takiego pomysłu nie było - mówi. Jak dodaje, europosłowi mogło chodzić o podróż za kilka lub kilkanaście miesięcy.

-  Byliśmy ostatnio w Kenii, a w sumie odbyliśmy już około 60 podróży zagranicznych! Nasze plany podróżnicze to teraz Chiny. Jedziemy tam. Jest tanio, bo nikt tam teraz nie kursuje z uwagi na koronawirusa a my tam pojedziemy - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Robert Biedroń, europoseł i kandydat na prezydenta. - Nie boimy się, choć trzeba oczywiście uważać, choć jak się zna świat, to on jest jedną małą wioską. Trzymajcie za nas kciuki - dodał. 

Słowa Biedronia zadziwiły wielu komentatorów i polityków. Ci, którzy zinterpretowali ją jako zapowiedź urlopu w trakcie kampanii, dość ostro Biedronia krytykowali. W końcu sam europoseł odniósł się do "podróży do Chin" na Twitterze. "W najbliższych dniach odwiedzimy Pabianice, Sieradz, Chełm, a potem dziesiątki innych polskich miast i wsi. Nigdzie indziej się nie wybieramy. A jedyne Chiny, które możemy w najbliższym czasie odwiedzić znajdują się tu" - napisał.

Robert Biedroń powiedział o podróży do Chin. Szef sztabu tłumaczy

O sprawę zapytaliśmy posła Tomasza Trelę, szefa sztabu Biedronia. - Jeżeli pan Robert Biedroń ma plany wyjazdu do Chin, to on może się odbyć za kilka, kilkanaście miesięcy, natomiast absolutnie nikt nie potwierdza i nie potwierdzi, że w trakcie kampanii wyborczej czy tuż po kampanii wyborczej pan Robert Biedroń planuje taki wyjazd - powiedział. - Mamy zaplanowany kalendarz do ciszy wyborczej przed I turą. Dzisiaj jesteśmy w Pabianicach, zaraz jedziemy do Zduńskiej Woli, zaraz jest Sieradz i tak każdego dnia - stwierdził.

Zobacz wideo Robert Biedroń o przewadze Andrzeja Dudy w sondażach

Jak dodał, błędna jest interpretacja, jakoby Biedroń w trakcie kampanii wybierał się na urlop. Dodał, że dyskusja, w której Biedroń powiedział o wyjeździe do Chin dotyczyła jego prywatnych planów. - Wiem że część polityków i opinii publicznej próbowała przekuć to w to, że pan Robert Biedroń w trakcie kampanii jedzie na urlop, na wakacje, absolutnie to nie ma miejsca. Obecnie nie ma takich planów i takiego pomysłu nigdy nie było. Każdego dnia jesteśmy na trasie w Polsce, przekonujemy do głosowania na Roberta Biedronia 10 maja - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (111)
Pytamy szefa sztabu o podróż Biedronia do Chin. "Nie ma i nigdy takiego pomysłu nie było"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 31 razy 17

  Biedroń:

  "Jedziemy tam. Jest tanio, bo nikt tam teraz nie kursuje z uwagi na koronawirusa a my tam pojedziemy"

  Trela: "Nie ma takich planów, nigdy takiego pomysłu nie było".

  Lewico, czy naprawdę historia z panią Ogórek niczego Was nie nauczyła? Nie jestem Waszym wyborcą, ale macie wśród siebie kilku ludzi sensownych i poważnych - czy naprawdę musieliście zrobić swoim kandydatem na prezydenta tego klauna…?

 • cmochall

  Oceniono 14 razy 12

  Mleko sie rozlalo. Trzeba jezyk trzymac w gebie a nie robic z siebie blazna. Tak sie nie wygrywa wyborow.

 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 12

  Kolejna dziecinada ze strony Biedronia. Taki 40-paroletni zakochany w sobie podrostek, nastawiony na wszelaką atencję. Człowieku, mentalnie dorośnij!

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 11

  Dajcie sobie spokój z tym pajacem, któremu się trafiło jak ślepemu psu zar...ać, przecież to cyniczny łgarz i leń.

 • darius112

  Oceniono 23 razy 11

  Biedroń był przez ostatnie lata mocno promowany przez Gazetę. Także nie wstydźcie się swojego dziecka.

 • jaspis1974

  Oceniono 6 razy 6

  Own goal.

 • otokonto

  Oceniono 8 razy 4

  Robert to żenada 1-go stopnia a nie nadzieja Lewicy.

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 10 razy 4

  Hahaha to jest taka opozycja że Kaczor pęka ze śmiechu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX