Właścicielka sklepu przegoniła złodzieja mopem. Premier: Pokazała całej Polsce, jak radzić sobie z bandytami

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił na Facebooku panią Zofię z Pinczowa, która uzbrojonego złodzieja przepędziła ze swojego sklepu mopem do podłogi. "Po prostu pokazała całej Polsce, jak należy sobie radzić z bandytami" - napisał Morawiecki.

Przed tygodniem Polska usłyszała o pani Zofii, właścicielce sklepu, która własnymi rękami - a właściwie mopem - wypędziła ze spożywczego uzbrojonego i zamaskowanego złodzieja. Mieszkanka Pinczyna przeprowadziła brawurową akcję. Gdy mężczyzna kazał wręczyć sobie pieniądze, pani Zofia ruszyła na niego z mopem w ręku. Na nagraniu z monitoringu widać było, ze kilkakrotnie uderzyła napastnika, a ten uciekł z miejsca zdarzenia.

Wyczyn ekspedientki skomentował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

Kochani, Pani Zofia z Pinczyna bardzo mi zaimponowała! Odwaga i bezkompromisowość. Po prostu pokazała całej Polsce, jak należy sobie radzić z bandytami. Pani Zofio, wyrazy najwyższego szacunku!

Jak pisze Polsat News, choć odwaga pani Zofii jest godna podziwu, nie jest to najlepsze zachowanie w przypadku zagrożenia. - Pieniądze życia nam nie zwrócą, lepiej oddać to, po co złodziej przyszedł - mówił na antenie były oficer GROM Krzysztof Przepiórka. 

Sama pani Zofia przyznała, że dopiero później dotarło do niej, co mogło się stać. Kobieta podejrzewa, że zareagowała odruchowo, bo wcześniej przez wiele lat pracowała w dyskotece, gdzie często wchodziła między i rozdzielała bijących czy przepychających się ludzi. 

Zobacz wideo Jak zabezpieczyć swój dom przed włamywaczem?
Więcej o: