Scysja Lubnauer i Sroczyńskiego o emerytury. "PiS tylko zepsuł system emerytalny i nic nie poprawił"

Gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl była Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej i była przewodnicząca Nowoczesnej. Rozmowę prowadził Grzegorz Sroczyński.

Katarzyna Lubnauer gościła w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Prowadzący program Grzegorz Sroczyński pytał posłankę m.in. o służbę zdrowia i koronawirusa, długi Nowoczesnej i przyszłość partii oraz o pomysł Nowoczesnej na rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Scysja Lubnauer i Sroczyńskiego o emerytury. "PiS tylko zepsuł system emerytalny i nic nie poprawił"
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 21 razy 9

  Czy ktoś może zauważył co pis zrobił ... dobrego ?????
  Koni w to nie mieszajcie.

 • kwantax

  Oceniono 10 razy 8

  Sroczyński, pożyteczny KRET(YN) pisbolszewii, promowany przez braciszka Jacusia Kurskiego.

  JEDEN BRAT WART DRUGIEGO BRATA.

 • pat1952

  Oceniono 7 razy 7

  Precz z politycznym rozdawnictwem emerytur, precz z przywilejami emerytalnymi dla wybrańców. Jeden ZUS dla wszystkich. Gdzie Konstytucja? Emerytury tylko dla wpłacających na nią reszta zasiłki socjalne, nie emerytury.

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 6

  Prywatyzacja służby zdrowia to nie jest najlepszy pomysł albowiem państwo nie musi na służbie zdrowia zarabiać ale prywatny już tak i to chętnie bardzo dużo . Czyli dla pacjenta będzie dużo drożej , duuuużo ......... , a przy poziomie dochodów przeciętnego Polaka szczególnie rencisty , emeryta , rodziny z dziećmi to połowa w zasadzie pozbawiona by była możliwości korzystania z takiej służby zdrowia . Druga połowa i tak częściowo z prywatnej służby zdrowia korzysta jak ją stać , a nawet wtedy gdy jest to spory wysiłek finansowy .

 • opt

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to się dzieje, że waloryzacja rent i emerytur na poziomie 3,56% przy inflacji bieżącej 4,4% jest podwyżką. Tak piszą w gazetach, tak mówią politycy i nasz prezydent. Ludzie za nim powtarzają i mu dziękują. Ludzie już chyba rozum postradali i nie są zdolni do elementarnego myślenia. Opamiętajcie się . Mamy gwałtowny spadek wartości świadczeń emerytalnych, któremu nadaje się bez pokrycia ton poprawy warunków życia.

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 10 razy 4

  Uważam, że służba zdrowia nie powinna być prywatyzowana bo stanie się maszynką do zarabiania pieniędzy i minie się ze swoim powołaniem. Trzeba mieć oprócz tego świadomość, że prywatna służba zdrowia oznacza oprócz kosztów potrzebnych obecnie również zysk dla prywatnego przedsiębiorcy, który mały w przypadku usług medycznych raczej nie będzie więc koszt dla państwa zawsze w takim przypadku będzie wyższy. Służba zdrowia powinna być jednak zarządzana przez profesjonalistów i tak długo jak politycy będą wpychać na stołki "swoich", którzy za nic nie odpowiadają tak długo w służbie zdrowia będzie burdel. Czyli wychodzi po raz kolejny na to, że jeśli chce się aby coś działało sprawnie, należy ograniczyć wpływ polityków na to coś praktycznie do zera. No i trudno się temu dziwić. Ciężko wymagać od ogrodnika, perukarza, bibliotekarza lub marnej jakości prawnika aby zarządzali służbą zdrowia tak aby działała tak jak działać powinna. Jak chcę mieć dobrze położony parkiet nie wołam do tego mechanika samochodowego. Proste... A jednak tak wielu ludzi w tym kraju wciąż tego nie rozumie.

 • opt

  Oceniono 3 razy 3

  Kochani jaki sens ma pisanie na tym forum, ja swoje uwagi skierowałem do premiera i prezydenta, jak mogę sadzić z mizernym skutkiem, ale gdyby tak wszyscy tu piszący swoje uwagi skierowali tam , to może miałoby to jakiś sens .Np politycy i media piszą o wzroście , znacznym wzroście rent i emerytur, co jest nieprawdą .Inflację mamy na poziomie 4,3% a waloryzacja dopiero od marca na poziomie 3,56, więc , gdzie tu wzrost. Raczej powinno się pisać o spadku wartości nabywczej świadczeń. Niektórzy niedouczeni w procentach i podstawach ekonomii idą jeszcze dalej, że to najwyższa podwyżka , waloryzacja od lat, a przecież żadna władza do tej pory nie uwzględniła w waloryzacji więcej jak wskaźnik inflacji i tylko 20% wzrostu wskaźnika z roku ubiegłego. Tak było zawsze i teraz nie inaczej Takie wyciąganie wniosków z naliczonych kwot bez odniesienia do inflacji jest czystą manipulacją uprawianą przez rządzących, prezydenta, a ogłupiały elektorat klaszcze i dziękuje- ludzie pomyślcie trochę.

 • aagaj

  Oceniono 3 razy 3

  Przygotować 100 pytań z różnych dziedzin i pytać, pytać ,,pytać co tam odpowiedzi !
  Pytać i pytać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX