Robert Biedroń ogłosił, że wybiera się z partnerem do Chin. Później doprecyzował, o jakie Chiny chodziło

Robert Biedroń w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że wybiera się do Chin ze swoim partnerem, Krzysztofem Śmiszkiem. - Jest tanio, nikt tam teraz nie kursuje (...) Nie boimy się, choć trzeba oczywiście uważać - powiedział Biedroń. Wieczorem na Twitterze pokazał mapkę zaznaczając, jakie Chiny miał na myśli.

Robert Biedroń, który w majowych wyborach będzie ubiegał się o fotel prezydenta Polski, w rozmowie z "Super Expressem" podzielił się swoimi planami podróżniczymi. Jak się okazuje, ma zamiar wybrać się ze swoim partnerem Krzysztofem Śmiszkiem (również politykiem Lewicy) do Chin. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Biedroń wybiera się do Chin

Biedroń podkreślał w materiale, że ceny wycieczek do Chin są teraz szczególnie atrakcyjne, a ani on, ani jego partner epidemii wirusa z Wuhan się nie boją. Nie zdradził jednak, kiedy dokładnie planuje wyjazd.

Jest tanio, bo nikt tam teraz nie kursuje z uwagi na koronawirusa, a my tam pojedziemy
Nie boimy się, choć trzeba oczywiście uważać, choć jak się zna świat, to on jest jedną małą wioską

- mówił w rozmowie z tabloidem, podkreślając, że wraz z partnerem odbył już około 60 podróży zagranicznych. - Trzymajcie za nas kciuki! - skwitował. 

Biedroń na Twitterze: W najbliższych dniach odwiedzimy dziesiątki polskich miast i wsi. Nigdzie indziej się nie wybieramy 

W czwartek późnym wieczorem na Twitterze stwierdził jednak, że w najbliższych dniach wybiera się jedynie do dziesiątek polskich miast i wsi

- W najbliższych dniach odwiedzimy Pabianice, Sieradz, Chełm, a potem dziesiątki innych polskich miast i wsi. Nigdzie indziej się nie wybieramy. A jedyne Chiny, które możemy w najbliższym czasie odwiedzić znajdują się tu - napisał Biedroń pokazując fragment mapy z przysiółkiem Chiny koło miejscowości Brzeźce w woj. śląskim (ok. 10 km na zachód od Pszczyny). 

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Główny Inspektorat Sanitarny odradzają wszelkie podróże do Chińskiej Republiki Ludowej, które nie są konieczne. GIS nie zaleca także podróżowania do Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Liguria), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Więcej o: