Elżbieta Witek o przyznaniu 45 tys. zł nagród szefowej Kancelarii Sejmu: "Wyjątkowo ciężka praca"

- Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród. Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wcześniej media obiegła informacja, że szefowa Kancelarii Sejmu dostała łącznie 45 tys. zł nagród za 2019 rok. To ona postawiła się sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi i wbrew jego poleceniu nie opublikowała list poparcia do KRS.

Elżbieta Witek skomentowała na konferencji prasowej informację o nagrodach przyznanych pracownikom Kancelarii Sejmu. Na początku tygodnia na jaw wyszło, że szefowa kancelarii, Agnieszka Kaczmarska, dostała łącznie 45 327,71 zł brutto premii. Przyznawano je w trzech transzach w kwietniu, maju (za te dwa miesiące nagrody przyznał były marszałek Marek Kuchciński) i w listopadzie. 

Czytaj też: Szefowa Kancelarii Sejmu doceniona przez Kuchcińskiego i Witek. Dostała łącznie ponad 45 tys. zł premii

Witek o nagrodzie dla Kaczmarskiej: Wyjątkowo ciężka praca

Witek potwierdziła, że Agnieszka Kaczmarska, która w ostatnich miesiącach "wsławiła się" m.in. tym, że nie przystała na polecenie olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna i nie okazała list poparcia do KRS (ukarano ją za to karą grzywny w wysokości trzech tysięcy złotych), została przez nią nagrodzona.

Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród. Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka

- powiedziała, cytowana przez TVN 24.

Ja przejęłam to wprawdzie po poprzedniku [marszałku Kuchcińskim - red.], ale miałam spotkanie ze wszystkimi dyrektorami, z całym kierownictwem i praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka

- zaznaczyła.

Agnieszka Kaczmarska została doceniona m.in. za "poważne ograniczenie czasu prywatnego" i "konieczność stałej gotowości do realizacji nowych zadań" - ustaliła Wirtualna Polska, która jako pierwsza poinformowała o wysokości nagród przyznanych pracownikom Kancelarii Sejmu. 

Więcej o: