Elżbieta Witek o przyznaniu 45 tys. zł nagród szefowej Kancelarii Sejmu: "Wyjątkowo ciężka praca"

- Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród. Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wcześniej media obiegła informacja, że szefowa Kancelarii Sejmu dostała łącznie 45 tys. zł nagród za 2019 rok. To ona postawiła się sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi i wbrew jego poleceniu nie opublikowała list poparcia do KRS.

Elżbieta Witek skomentowała na konferencji prasowej informację o nagrodach przyznanych pracownikom Kancelarii Sejmu. Na początku tygodnia na jaw wyszło, że szefowa kancelarii, Agnieszka Kaczmarska, dostała łącznie 45 327,71 zł brutto premii. Przyznawano je w trzech transzach w kwietniu, maju (za te dwa miesiące nagrody przyznał były marszałek Marek Kuchciński) i w listopadzie. 

Czytaj też: Szefowa Kancelarii Sejmu doceniona przez Kuchcińskiego i Witek. Dostała łącznie ponad 45 tys. zł premii

Witek o nagrodzie dla Kaczmarskiej: Wyjątkowo ciężka praca

Witek potwierdziła, że Agnieszka Kaczmarska, która w ostatnich miesiącach "wsławiła się" m.in. tym, że nie przystała na polecenie olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna i nie okazała list poparcia do KRS (ukarano ją za to karą grzywny w wysokości trzech tysięcy złotych), została przez nią nagrodzona.

Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród. Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka

- powiedziała, cytowana przez TVN 24.

Ja przejęłam to wprawdzie po poprzedniku [marszałku Kuchcińskim - red.], ale miałam spotkanie ze wszystkimi dyrektorami, z całym kierownictwem i praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata, była wyjątkowo ciężka

- zaznaczyła.

Agnieszka Kaczmarska została doceniona m.in. za "poważne ograniczenie czasu prywatnego" i "konieczność stałej gotowości do realizacji nowych zadań" - ustaliła Wirtualna Polska, która jako pierwsza poinformowała o wysokości nagród przyznanych pracownikom Kancelarii Sejmu. 

Więcej o:
Komentarze (401)
Elżbieta Witek o przyznaniu 45 tys. zł nagród szefowej Kancelarii Sejmu: "Wyjątkowo ciężka praca"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 130 razy 120

  Wyjątkowo ciężka robota. Chronić wam obwisłe tyłki. Pilnować, żeby suweren się nie dowiedział ile przefruwał ogrodnik na dziwki!

 • jurek4491

  Oceniono 89 razy 87

  Kradli i kraść będą dopóki tej rządzącej ZGNILIZNY nie odsuniemy od władzy .
  10 maja pokażmy PiS-owi środkowy palec Lichockiej .

 • tumanek007

  Oceniono 73 razy 73

  A może by tak nagrody nauczycielom, lekarzom - wielu z nich pracuje znacznie ciężej od pani Kaczmarskiej, a zarabiają może 10% tego co ona.

 • franko66

  Oceniono 62 razy 62

  Wyjątkowo Witek zostaniesz potraktowana za łamanie prawa .Pamiętaj , to ju ż prawie tuż.

 • acototak

  Oceniono 60 razy 58

  I ta pani potrafi spojrzeć w oczy emerytowi, który rzeczywiście całe życie ciężko pracował i przez cały rok nie dostanie tyle emerytury co ona nagrody za nieprzestrzeganie wyroków sądowych.

 • gruszka1

  Oceniono 58 razy 58

  Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. Nawet za PRL nie byli tak łasi na pieniądze jak teraz PiS. A jak to szło "wystarczy nie kraść"? Hipokryci.

 • cezar85

  Oceniono 55 razy 55

  chyba każdy się zgodzi, ż łapówki dla aparatczyków po prostu się należą

 • chi-neng

  Oceniono 51 razy 49

  Tak samo ciezko haruje, jak wy wszyscy, NA ABSOLUTUM DOMINIUM JK.
  Pozdrawiam Lichocko-Kozakiewiczowa; F*CK YUO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX