Trwają rozmowy o 2 mld zł dla mediów narodowych. Rzecznik prezydenta zapowiedział spotkanie z Kurskim

W Pałacu Prezydenckim zakończyła się pierwsza tura konsultacji ws. kontrowersyjnej ustawy, na mocy której media publiczne mają otrzymać blisko 2 miliardy złotych rekompensaty. Prezydent spotkał się z przedstawicielami KRRiTV, a w piątek - jak zapowiedział rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski - Duda będzie rozmawiał z prezesami TVP i Polskiego Radia.

W czwartek Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na oddzielnym spotkaniu prezydent przyjął też przedstawicieli regionalnych ośrodków TVP i Polskiego Radia. Konsultacje dotyczyły uchwalonej niedawno przez Sejm ustawy abonamentowej.

>> Czy prezydent przekaże prawie 2 mld zł na media publiczne? Fogiel: To kwestia państwowa, nie wyborcza

Zobacz wideo

- Proszę pamiętać, że ta ustawa dotyczy również mediów regionalnych. Mediów, które mają ogromne znaczenie, co podkreślił prezydent Duda. Słuchamy opinii prezesów poszczególnych ośrodków regionalnych, chcemy poznać ich potrzeby. Konsultacje ws. ustawy cały czas trwają, a prezydent ma czas na podjęcie decyzji do 6 marca - mówił po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim Błażej Spychalski, rzecznik głowy państwa. 

- Jutro prezydent spotka się z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską oraz prezesem TVP Jackiem Kurskim - zapowiedział Spychalski. 

Sejm przyjął ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych. W trakcie debaty miał miejsce słynny gest Lichockiej

Przypomnijmy, że 13 lutego Sejm odrzucił uchwałę Senatu, która blokowała przyznanie mediom publicznym prawie 2 miliardów złotych rekompensat z tytułu utraconych wpływów z abonamentu. Oznacza to, że m.in. TVP otrzyma dodatkowe środki. Za odrzuceniem senackiej uchwały w tej sprawie głosowało 232 posłów, przeciwnych było 220. Do odrzucenia uchwały Senatu potrzebna była większość bezwzględna, czyli 231 posłów.

Debata poprzedzająca głosowanie była niezwykle burzliwa, o czym najlepiej świadczy słynny już gest środkowego palca pokazany w kierunku posłów opozycji przez posłankę PiS Joannę Lichocką. 

Więcej o:
Komentarze (69)
Trwają rozmowy o 2 mld zł dla mediów narodowych. Rzecznik prezydenta zapowiedział spotkanie z Kurskim
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 25 razy 21

  idę o zakład - powie Kurskiemu, że teraz musi zawetować bo wybory ale do wakacji mu zwróci z nawiązką.

 • rafikman

  Oceniono 21 razy 17

  Gdyby w czasach Hitlera istniało coś takiego jak TVP to Niemcy nie wiedzieliby, że jest wojna.

 • doradca02

  Oceniono 19 razy 15

  I na regionalne ośrodki TVP; To jeszcze większa szczujnia niż ogolnopolska. Popatrzcie na szczeciński oddział TVP. Zajmują się w 90 % zbieraniem donosów na marszałka Grodzkiego.

 • magda_breslau

  Oceniono 19 razy 15

  Duda udaje, ze cos znaczy.

  Najgorsza po PiSie pozostanie nieufnosc do panstwa i zniszczone instytucje. Polska bedzie jak organizm spustoszony wirusem, ktora kazda bakteria moze postawic w stan sepsy. Po Jarku przyjdzie ktos jeszcze gorszy.

  A propos: gdzie sie schowal Ojciec Narodu w kryzowej sytuacji? Internowal sie u mamy w kuchni?

 • jurek4491

  Oceniono 18 razy 14

  Gdyby nie gest Lichockiej w REŻIMOWEJ już by szampana rozpijali , pieniądze PiS przecież przegłosował .
  Duda dwoi się i troi jak teraz wyjść z tej sytuacji .

 • magda_breslau

  Oceniono 18 razy 12

  To nie sa media "narodowe" tylko partyjne.

  Chinczycy stosujac drakonskie metody i izolujac 1/10 populacji planety, dali nam szesc tygodni, by sie przygotowac. By przygotowac sprzet dla lekarzy i pielegniarek, miejsca kwarantanny, respiratory, dodatkowy tlen, dodatkowe lozka, antybiotyki do bakteryjnych infekcji powirusowych... Zeby stworzyc specjalne sztaby koordynujace dowoz zywnosci, dostawy wody i pradu, i tak dalej.

  Partia skupilamsie na samej sobie, ukradla 2 miliardy PUBLICZNYCH pieniedzy na wlasna groteskowa propagande i nie zrobila NIC. Wirus zmiecie was z powierzchni ziemi, PiSy.

 • dank-a11

  Oceniono 18 razy 12

  A o czym tu dyskutowac. Przeznaczyc wszystkie pieniadze na sluzbe zdrowia.Czy to jest az tak skomplikowane: zrozumiec potrzeby spoleczenstwa? Bo jezeli prezydent tego nie rozumie to nie jest godzien byc prezydentem Proste!!!

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 12

  No, nie...Znowu zdjecie mnie powalilo...W dodatku TAKI DUET!
  Jednak spontaniczne mowy ciala, wyrazow twarzy, NIC NIE UKRYJE. Moze byc NIE zauwazone, ale sa tacy, co maja refleks, na szczescie :)
  Buzi....buzi sobie dajcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX