Duda i Morawiecki wyraźnie "spadli" w rankingu zaufania. Kaczyński z gorszym wynikiem niż Ziobro

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Mariusz Kamiński mogą się pochwalić mniejszym zaufaniem Polaków, niż w ubiegłym miesiącu - wynika z badania CBOS. Z kolei przy nazwisku Jarosława Kaczyńskiego aż 43 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź "nie ufam". Wśród liderów opozycji przoduje Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Luty przyniósł wyraźny spadek notowań prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefa MSWiA oraz koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego" - poinformował CBOS, przytaczając wyniki przeprowadzonego w dniach 6-16 lutego rankingu zaufania (każdy z badanych wskazuje, w jakim stopniu ufa, a w jakim nie ufa danemu politykowi; oraz - czy go rozpoznaje). 

Zobacz wideo Czy prezydent przekaże prawie 2 mld zł na media publiczne? Fogiel: To kwestia państwowa, nie wyborcza

Nowy ranking zaufania. Morawiecki, Duda i Kamiński ze słabszymi wynikami 

Z rankingu wynika, że prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem ze strony 60 proc. badanych - to spadek o 4 punkty procentowe względem badania przeprowadzonego w styczniu. Z kolei zaufanie do Mateusza Morawieckiego zadeklarowało 55 proc. badanych (spadek również o 4 punkty procentowe) - podaje CBOS.

Na kolejnym miejscu w rankingu zaufania uplasował się prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - ufa mu 44 proc. respondentów, co również oznacza spadek o dwa punkty procentowe w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Prezes PiS Jarosław Kaczyński znalazł się na czwartym miejscu rankingu - ufa mu 43 proc. ankietowanych, czyli o dwa punkty procentowe mniej, niż przed miesiącem. Jednocześnie Kaczyński ma wysoki współczynnik "nieufności" - na odpowiedź "nie ufam" przy jego nazwisku wskazało aż 43 proc. badanych. 

Na kolejnym miejscu uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL i Koalicji Polskiej na prezydenta. Ufa mu 40 proc. Polaków - to najwyższy wynik wśród polityków opozycji. Kandydatka KO, Małgorzata Kidawa-Błońska, może się pochwalić zaufaniem na poziomie 36 proc.

Szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński w ubiegłym miesiącu cieszył się zaufaniem 25 proc. badanych, a w tym wskazało na niego tylko 20 proc. z nich. Przy nazwisku Kamińskiego 25 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź "nie ufam". Liderem "nieufności" jest jednak Janusz Korwin-Mikke - brak zaufania wyraziło w stosunku do niego aż 56 proc. badanych. 

Więcej o:
Komentarze (126)
Duda i Morawiecki wyraźnie "spadli" w rankingu zaufania. Kaczyński z gorszym wynikiem niż Ziobro
Zaloguj się
 • 777edgar

  Oceniono 58 razy 50

  Duda... nieudana podróba Jasia Fasoli. Jaś był zabawny, Duda jest po prostu żałosny.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 40

  Tak na marginesie, dostał już może ktoś 500+ na świniaczka? A może sześć stówek na krówkę???

 • gruszka1

  Oceniono 41 razy 35

  Jeżeli nawet CBOS daje tak słabe wyniki PiSowi to oznacza jedno - sondaże dla PiSu są dramatycznie złe i bardzo dobrze

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 39 razy 31

  Jeżeli CBOS podaje że 43 % nie ufa prezesowi "To wiedz , że coś się dzieje" ;-)

 • hipo krater

  Oceniono 28 razy 26

  Trzeba wiader wazeliny, bo strach dude ściska.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 29 razy 25

  Zbynek?
  Poślubiony mafii??

 • ziaburek

  Oceniono 24 razy 22

  Ten CBOS jest rozkoszny - z jednej strony podaje, że na Dudę chce głosować 50% Polaków, z drugiej strony, że ufa mu 60%... Wniosek z tego taki, że 10 procent ufających nie chce go na prezydenta... Ciekawe.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 17

  No to teraz, nalezy dopiac tak sprawe, BY WRESZCIE "POSPADALI" ZE STOLKOW, NA KTORYCH SIEDZA!
  Kazdy z nich z osobna, i wszyscy razem wziawszy.

 • 777edgar

  Oceniono 19 razy 17

  Mam Dudę w ... dudzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX