Wicemarszałek oznajmił mediom, że marszałek źle myje dłonie. "A senatorowie PiS nie myją, bo mają czyste ręce"

- Mycie w sposób zademonstrowany przez marszałka Tomasza Grodzkiego przyczynia się do rozprzestrzeniania zarazków - powiedział na konferencji w Sejmie wicemarszałek senatu z PiS Stanisław Karczewski. Pouczał on na konferencji, jak prawidłowo myć ręce. Dodał też, że widział, że senatorowie PiS tego nie robią, bo ręce mają czyste.

Na początku czwartkowego posiedzenia Senat zapoznał się z informacją od wiceministra zdrowia Waldemara Kraski w sprawie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przedtem odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, senator Doroty Czudowskiej i senatora Waldemara Kraśki.

Poza głównym tematem obrad - ustawą budżetową - Karczewski odniósł się też do kwestii koronawirusa. We wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki (który zastąpił na tym stanowisku Karczewskiego po utracie przez PiS większości) poinformował, że w Senacie ustawiono płyn dezynfekujący. Grodzki, który jest chirurgiem, pokazał, jak poprawnie myć ręce. 

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Karczewski (także chirurg) polubił na Twitterze wpis kpiąc z marszałka, w którym nazwano decyzję o rozstawieniu płynu "szopką". Zaś na konferencji prasowej stwierdził, że Grodzki... źle poinstruował nt. mycia rąk i sam zademonstrował, jak to robić. Stwierdził, że w sprawie wirusa potrzeba "dobrej, fachowej informacji".

- Pokaże w tej chwili, jak powinno się myć ręce. Pan marszałek Grodzki popełnił kardynalny błąd - powiedział. Stwierdził, że "chirurgiczne mycie rąk" polega na naciśnięciu dozownika łokciem, a nie kciukiem. - Na kciuku przenosimy najwięcej bakterii. Mycie w w sposób zademonstrowany przez marszałka Grodzkiego przyczynia się do rozprzestrzeniania zarazków - powiedział.

- Zachęcam do mycia rąk, również, jak marszałek Grodzki, ale w sposób prawidłowy - dodał wicemarszałek. Skrytykował też marszałka za stwierdzenie, że chorzy senatorowie powinni nosić maseczki. - Jeśli ktoś ma katar, temperaturę, to powinien pozostać w domu - powiedział.

- Ja też patrzyłem na senatorów wchodzących do sali obrad i widziałem, że senatorowie PiS nie myli rak. Bo mają czyste ręce - powiedział marszałek Karczewski. 

Do walki z wirusem nie jest konieczny płyn do dezynfekcji, wystarczy mydło i wdoa. Jak poprawnie myć ręce? Zobacz instrukcję:

embed
Więcej o:
Komentarze (379)
Wicemarszałek oznajmił mediom, że marszałek źle myje dłonie. "A senatorowie PiS nie myją, bo mają czyste ręce"
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 132 razy 128

  Marszałek Karczewski - człowiek renesansu. A to pokaże, jak umyć dłonie, a to przytuli kilkaset tysięcy za wolontariat...

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 80 razy 76

  Czy on głupi? To nie sala operacyjna.
  Może lepiej że pisiory rąk w ten sposób nie myją. Wszystko by było upaprane.

 • jurek4491

  Oceniono 72 razy 70

  Kiedy Karczewski przestał być marszałkiem PALMA u odwaliła na całego - w każdym swoim wystąpieniu świruje - to bardzo dobre dla kraju i obywateli .
  Jeszcze się nie otrząsnął że już nie jest taki figo fago jakim był , ha ha ha .

 • obidient1

  Oceniono 68 razy 64

  Wrogość PiS do Marszałka Senatu jest aż śmieszna, udowadnia, że p. Karczewski nie może znieść przegranej.

 • maciek76

  Oceniono 54 razy 52

  Kark, który zwykł był marszałkiem Senatu pod odcięciu ryja od żłobu i dupska od stołka i apartamentu żałośnie prezentuje swoje kompleksy wobec nowego marszałka i wylewa gorzkie żale o wszystko.

 • vignol

  Oceniono 54 razy 52

  W PISe to tylko ręka rękę myje,

  mydło i wazelina jest potrzebna przed wizytą u prezesa!

 • akcja-polska

  Oceniono 52 razy 48

  Karczewski zgłupiał, jeszcze niech powie jak zakłada się skarpetki. Niech zrozumie że już nie będzie marszałkiem senatu.
  Najgorszą zarazą jest całe PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX