Sondaż CBOS: 50 proc. głosujących poprze Andrzeja Dudę. Daleko za nim Kidawa-Błońska

Wybory prezydenckie 2020. Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że aż połowa badanych, którzy planują wziąć udział w głosowaniu w wyborach, poprze kandydaturę Andrzeja Dudy. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą chce zagłosować 20 proc. ankietowanych.

Z sondażu CBOS zleconego przez PAP wynika, że w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja 2020 roku, udział w głosowaniu deklaruje 85 proc. badanych. Z tej grupy zdecydowanych wyborców przeprowadzono dalsze badania poparcia dla poszczególnych kandydatów.

CBOS: połowa zdecydowanych na udział w głosowaniu wyborców chce poprzeć Andrzeja Dudę

Z respondentów, którzy chcą wziąć udział w wyborach, aż 50 proc. deklaruje oddanie swojego głosu na prezydenta Andrzeja Dudę. NA drugim miejscu, z poparciem na poziomie 20 proc., znalazła się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Na podium znaleźli się jeszcze Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia. Na tych kandydatów głos chce oddać po 5 proc. zdecydowanych na udział w wyborach Polaków.

>> "W sztabie Andrzeja Dudy jest więcej wodzów niż Indian" >>

Zobacz wideo

W sondażu sprawdzono także poparcie dla kandydatów Lewicy i Konfederacji. Robert Biedroń może liczyć na 4-procentowe poparcie. Krzysztofa Bosaka wskazałby z kolei tylko 1 proc. badanych. 2 proc. ankietowanych uważa, że w wyborach poparliby innego kandydata. Najczęściej wskazywali Janusza Korwin-Mikkego lub nieokreślonego "kandydata niezależnego i bezpartyjnego".

Andrzej Duda od samego początku może cieszyć się największym poparciem wśród kandydatów na prezydenta. W ostatnim sondażu przeprowadzonym dla "Rzeczpospolitej" na obecnego prezydenta swój głos chce oddać 43,7 proc. badanych. Z kolei z badań przeprowadzonych na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że w drugiej turze wyborów Andrzejowi Dudzie realnie zagrozić może jedynie Władysław Kosiniak-Kamysz. W pierwszej turze kandydat PSL przegrywa jednak z Małgorzatą Kidawą-Błońską z KO i to o ponad 10 punktów procentowych.

Więcej o:
Komentarze (604)
Sondaż CBOS: 50 proc. głosujących poprze Andrzeja Dudę. Daleko za nim Kidawa-Błońska
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 137 razy 117

  Czyli zwyciestwo Anzeja w pierwszej turze.
  To nawet jak na CBOS dosc odwazna fantastyka.

 • pablo_spear

  Oceniono 86 razy 72

  Czy to badanie bylo przeprowadzone wsrod pisiorow 🤔
  Po wynikach sadze ze tak 😫

 • vitruvius

  Oceniono 53 razy 45

  WIARYGODNOŚĆ PiS i DUDY czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
  W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
  1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! Tatusia NIE MA. Wygumkowany.
  2. "Zamachu" w Smoleńsku i rzekomym „profesorze” Lechu Kaczyńskim. Tytułu naukowego „profesor” Lech K. nigdy nie uzyskał. Przez parę lat, po reformie tytułów uczelnianych, zniesiono „docenta” i wprowadzono stanowisko „profesora uczelnianego”, czyli dr hab. zatrudnionego na etacie profesorskim. Lech K. przestał być profesorem UG (bo tam już nie pracował). Aby mógł udawać „profesora” zatrudniono go na 5 min na USKW (tzw. Uksford, dawniej ATK czyli księża kolaborujący z PRL) i przeniesiono na bezpłatny. Ale to i tak nie tytuł naukowy a funkcyjny „na niby”, czyli dr hab. Lech K. prof. USKW, a nie prof. Lech K. BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO.
  3. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza casus balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 XI 2008. Tańce na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
  4. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła i edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 7/8 letniej podstawówki. Tak było za tow. Wiesława,
  5. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
  6. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,
  7. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”…. i Nawacki, Piebiak i cała lista „dobrej zmiany”,
  8. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
  9. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
  10. "Walce z pedofilią" w kościele,
  11. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  12. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  13. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
  14. Stabilnych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i Marta K.),
  15. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
  16. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich,
  17. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt Lecha K., autorytetach, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował temu z Torunia dwa Maybachy czy inne bryczki,
  18. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o sprawie działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
  19. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim,
  20. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 mln z CBA ?,
  21. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, środkowy palec Lichockiej po przeforsowaniu 2 mld zł na propagandową TVPiS zamiast proponowanego przez senat wsparcia onkologii.
  22. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, sami się wybrali.
  I co dalej?

 • C ZA

  Oceniono 49 razy 37

  Niestety, ten naród jest najzwyczajniej głupi. Współczuję krajom starej Unii, że zaufały tej zacofanej oszołomskiej hołocie przyjmując ją do swojego klubu pompując w nią jedzcze miliardy, żeby na koniec wypłynęło z bulgotem coś takiego jak Duda, Kaczyński, Lichocka, Gowin, Ziobro i jak cała reszta tej bolszewickiej bandy.

 • ketjow1978

  Oceniono 47 razy 35

  Przecież CBOS ma taką wiarygodność jak Morawiecki, mówiący że pod Grunwaldem pokonał Krzyżaków. Podawanie wyników tej sondażowni nie ma najmniejszego sensu, bo albo myli się koszmarnie, albo dostaje gotowca z Nowogrodzkiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX