Prezydent spotka się z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Chodzi o 2 mld zł dla TVP

Prezydent Andrzej Duda - przed podjęciem decyzji ws. podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym niemal 2 mld zł - chce spotkać się z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, Andrzej Duda w czwartek spotka się w Pałacu Prezydenckim z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Rozmowa ma dotyczyć noweli ustawy o radiofonii i telewizji przewidującej niemal 2 mld rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia za utratę dochodu z abonamentu.

Przypomnijmy, kto zasiada w Radzie: Witold Kołodziejski (w okresie niezasiadania w KRRiT członek PiS), Teresa Bochwic (z rekomendacji PiS była czonkinią rady programowej Polskiego Radia), Elżbieta Więcławska-Sauk (była posłanka PiS) oraz Andrzej Sabatowski i Janusz Kawecki, którzy w KRRiT są z nominacji prezydenta.

Większość Polaków przeciwko podpisowi

Prezydent ma 21 dni na podpis, weto lub przesłanie do Trybunału Konstytucyjnego noweli ustawy, od kiedy ta trafiła do Pałacu. 13 lutego Sejm odrzucił uchwałę Senatu, która blokowała przyznanie mediom publicznym prawie 2 miliardów złotych rekompensat z tytułu utraconych wpływów z abonamentu. Oznacza to, że m.in. TVP otrzyma dodatkowe środki.

Z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM z 24 lutego wynika, że niemal 62 proc. Polaków nie chce, by Duda podpisał ustawę przyznającą mediom publicznym 1,95 mld zł.

>>> Czy prezydent przekaże prawie 2 mld zł na media publiczne? Fogiel: To kwestia państwowa, nie wyborcza

Zobacz wideo
Więcej o: