Tusk: PiS wie, że niedługo straci władzę, więc rozdaje pieniądze. "Winę za bankructwo zrzuci na następców"

- PiS już wie, że niedługo straci władzę - napisał na Twitterze Donald Tusk. Były premier stwierdził, że partia rządząca "rozda jeszcze trochę pieniędzy", a winą za konsekwencje tego działania obarczy swoich następców.

Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość "wie, że niedługo straci władzę".

Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia

- napisał w serwisie społecznościowym były premier.

Wpis został szeroko skomentowany przez użytkowników portalu. "Tylko, co będzie z narracją o winie Tuska? Myślę, że znajdzie się paru partyjnych kretynów, którzy dalej będą powtarzać jak mantrę", "Niestety też tak myślę. Cokolwiek się wydarzy będzie winą Tuska", "Jak stracą prezydenta, to i tak nie oddadzą władzy. Będą tkwić i grabić na legalu, powołają jeszcze 200 koordynatorów i dziesiątki fikcyjnych komisji oraz setki stanowisk" - piszą komentujący.

Donald Tusk zaangażuje się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

W poniedziałek Donald Tusk po raz kolejny udzielił wsparcia Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Stwierdził, że jest ona "bezdyskusyjnie najlepszą kandydatką". Wcześniej oznajmił na Twitterze, że włącza się w kampanię polityczki z Koalicji Obywatelskiej.

>>> Czy poparcie Tuska pomoże Kidawie-Błońskiej? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (691)
Tusk: PiS wie, że niedługo straci władzę, więc rozdaje pieniądze. "Winę za bankructwo zrzuci na następców"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 137 razy 121

  Dlatego owi NASTEPCY w ciągu czterech lat kadencji powinni wszystkich pisuarów osądzić, skazać i zamknąć, by do władzy nie wrócili.

  I mam tu na myśli zarówno Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobrę, jak i takie postaci nic nie znaczące, które "tylko wykonują rozkazy", jak, np. Duda.

 • gapcio2010

  Oceniono 97 razy 93

  Zanim dojdzie do zmiany władzy MUSI powstać RAPORT O STANIE PAŃSTWA. Polacy muszą wiedzieć jak, w takim tempie, kraj został zrujnowany. Rujnacji w ludzkich umysłach i emocjach nie da się przeliczyć.

 • lkolesio

  Oceniono 97 razy 89

  "Polityka PiS: 2015 – wystarczy nie kraść, 2016 – my nie kradniemy, nam się to po prostu należy, 2017 – inni też kradli, 2018 – inni kradli więcej, 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem, 2020 – kradniemy i co nam zrobicie?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 84 razy 76

  Za chwilę nie będzie co rozdawać...a za następną chwilę, szanowny suwerenie nie dostaniesz nawet wynagrodzeni, emerytury i 500+. Ruina gospodarki w kraju ze zrujnowanym, opartym na łamaniu konstytucji sądownictwem, jest po prostu tylko kwestią czasu. Niedługo wszyscy krajowi dostawcy będą żądać natychmiast gotówki za dostarczony towar. Dostawcy z zagranicy będą musieli tak robić, bo przy sądach podporządkowanych partii, nie mają nawet najmniejszych szans odzyskać jakikolwiek dług. Wkrótce scenariusz grecki...później pewnie rumuński.

 • fakiba

  Oceniono 61 razy 55

  A od kiedy pis ma "swoją" kasę , rozdają nie swoją ciekawe na jak długo im starczy , już państwo ledwo dyszy .

 • lkolesio

  Oceniono 54 razy 48

  Kiedyś Tusk powiedział, że oni zawalą się sami pod ciężarem łajdactw, które wyrządzają krajowi.

 • niktwazny126

  Oceniono 51 razy 47

  Rozp.... wszystko co możliwe, a później to już nie prezesa problem, jak przejdzie do wieczności. Nie będzie miał kto zrzucać winy, bo pisowscy dygnitarze zeżrą się nawzajem.

 • jurek4491

  Oceniono 53 razy 47

  Kradli w poprzedniej kadencji , będą kraść w obecnej .
  Cytuję prezydenta " Dojną ojczyznę racz nam zwrócić panie " - ta wypowiedz mówi nam wszystko .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX