Duda o swoich wetach: Nie zawsze zadowoleni z tego byli moi dawni koledzy

Andrzej Duda na spotkaniu w Sochaczewie powiedział, że z jego prezydenckich wet "nie zawsze byli zadowoleni" jego dawni koledzy z partii. Jednak później przychodzili do niego z podziękowaniami. - Dziękowali mi i powiedzieli: "Myliliśmy się, to ty miałeś rację, to nie były zmiany dobre dla Polski" - mówił.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje objazd po Polsce w ramach kampanii w wyborach prezydenckich 2020. We wtorek odwiedził Sochaczew w woj. mazowieckim, gdzie przypominał, że to za jego prezydentury i rządów Zjednoczonych Prawicy obniżono wiek emerytalny w Polsce, a także wprowadzano takie rozwiązania jak programy Rodzina 500+ czy "trzynastkę" dla emerytów.

Dalej prezydent dowodził, że Polacy byli w przeszłości okradani z VAT-u, a teraz Polska staje się krajem uczciwym i dzięki "pieniądzom odebranym złodziejom" można finansować nowe programy. Zaznaczył, że zobowiązał się do tego, że będzie "realizował te zmiany, które przynoszą korzyść Polakom". Dalej mówił: - Jeżeli uznam, że coś jest niekorzystne dla Polaków, polskiego państwa, to będę to jako prezydent odważnie zatrzymywał i robiłem to przez ostatnie lata.

Duda o wetach: Nie zawsze byli z nich zadowoleni dawni koledzy

Andrzej Duda po wspomnieniu o zatrzymywaniu "niekorzystnych zmian" (czyli weta i jego inicjatywy ustawodawcze w kontrze do tych autorstwa PiS), napomknął o tym, co działo się za kulisami takich decyzji:

Nie zawsze zadowoleni z tego byli moi dawni koledzy z partii, do której kiedyś należałem, która dzisiaj wspiera mnie w wyborach.

Na tym prezydent nie poprzestał i dodał:

Potem (dawni koledzy - red.) mi dziękowali i powiedzieli: "Myliliśmy się, to ty miałeś rację, to nie były zmiany dobre dla Polski, dziękujemy, że je zatrzymałeś". Bo to są uczciwi ludzie.

Dalej Andrzej Duda wyliczał, że w polityce może dojść do pomyłek, złych decyzji czy kogoś poniosą emocje i właśnie wtedy "potrzebny jest prezydent, który będzie patrzył na to spokojnie".

>>> Kierwiński: W sztabie Andrzeja Dudy jest więcej wodzów niż Indian

Zobacz wideo
Więcej o: