Andrzej Duda poleci do Smoleńska? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel: Musimy brać pod uwagę prowokację

Czy prezydent Andrzej Duda poleci do Smoleńska na 10. rocznicę katastrofy TU-154? - Prezydent chce jechać, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Znajdąc zachowanie Rosjan, trzeba brać pod uwagę, że jakaś chęć odegrania się może być - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Radosław Fogiel w Porannej Rozmowie Gazeta.pl został zapytany, czy prezydent Andrzej Duda poleci do Katynia i Smoleńska z okazji 80. rocznicy czystek stalinowskich i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Jeszcze decyzja z tego co wiem nie zapadła, to są w dużej mierze ustalenia między Kancelarią Prezydenta i MSZ. Prezydent na pewno chce uhonorować pamieć ofiar czystek stalinowskich w Katynia, jak również pamieć ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił wicerzecznik PiS. - Pamiętamy ataki i Władimira Putina na Polskę, próbę przypisania nam odpowiedzialności za II wojnę światową - podkreślił.

Na pytanie, czy są obawy, że podczas obchodów w Katyniu i Smoleńsku Moskwa może dopuścić się prowokacji, odpowiedział, że tak. 

Dużą rolę w podejmowaniu decyzji będzie odgrywała ocena prawdopodobieństwa próby upokorzenia prezydenta RP przez Rosjan, jakiejś prowokacji. Musimy brać to pod uwagę

- dodał.

Polecane dla Ciebie