Kaczyński wyklucza przyspieszone wybory w razie porażki. "Będziemy rządzić z opozycyjnym prezydentem"

Jarosław Kaczyński w wywiadzie z "Gazetą Polską" zagrzewa do walki o reelekcję Andrzeja Dudy, bo "bez ciężkiej orki sukcesu nie będzie". Prezes PiS natomiast całkowicie wyklucza przyspieszone wybory, jeśli Duda poniósłby porażkę. - Będziemy kontynuowali realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem. Mamy stabilną większość w Sejmie i nic tego nie zmieni - zapewnia.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie z "Gazetą Polską" sporo miejsca poświęcił zagrzewaniu sympatyków swojej partii do oddania głosu na prezydenta Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich 2020. Jak mówił, prezydent ma szanse na zwycięstwo pod jednym warunkiem: on, cała Zjednoczona Prawica i zwolennicy tej formacji, muszą "twardo walczyć do ostatniej minuty kampanii".

Kaczyński stwierdził wprost, że jeśli tak się stanie, to on jest spokojny o wynik wyborów. - Ale jeszcze raz powtarzam: wszystkie ręce na pokład! Bez ciężkiej orki w kampanii, sukcesu nie będzie.

>>> Szefowa kampanii szkodzi Andrzejowi Dudzie?

Zobacz wideo

Kaczyński: Nie ma mowy o przyspieszonych wyborach. Będziemy rządzić nawet z opozycyjnym prezydentem

Czy ewentualna przegrana Dudy w wyborach mogłaby stać się pierwszym krokiem dla Zjednoczonej Prawicy do utraty władzy? W ocenie Kaczyńskiego - nie. Prezes PiS zapowiada nawet, że jeśli taki scenariusz by się ziścił, jego partia nie odpuści:

Zjednoczona Prawica ma najmocniejszy od lat mandat wyborczy do sprawowania władzy, będziemy kontynuowali realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem. Nie ma na pewno mowy o żadnych przyspieszonych wyborach. Mamy stabilną większość w Sejmie i nic tego nie zmieni.

Pytany o sondaże pokazujące niewielką przewagę Dudy nad np. Małgorzatą Kidawą-Błońską w ewentualnej drugiej turze, Kaczyński powiedział, że zna takie badania. - Ale poza nimi są jeszcze inne analizy, których wyniki znam i na ich podstawie mam prawo oceniać, bardzo, bardzo wysoko szanse na zwycięstwo - dodał.

Prezes PiS nie wyklucza też, że sprawa sądownictwa może mieć wpływ na kampanię prezydencką. Kaczyński peroruje, że spodziewa się negatywnej decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Nie ulega jednak wątpliwości, że instytucje unijne są zachęcane przez polityków totalnej opozycji do atakowania Polski i bez tych zachęt ataki byłyby albo znacznie słabsze albo nie byłoby ich wcale - stwierdza.

Kaczyński o geście Lichockiej: Dziś to jest wykorzystywane przeciwko nam

W wywiadzie"Gazecie Polskiej" powrócił też temat gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej z Sejmu. Środkowy palec Lichockiej skierowany w stronę opozycji zdaniem wielu komentatorów pokrzyżował dobry start kampanii prezydenckiej w wydaniu obozu rządzącego.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że wszyscy - bez wyjątku - powinni w polityce trzymać nerwy na wodzy, a do tego zdarzenia nie powinno dojść.

Dziś jest wykorzystywane przeciwko nam - i w tym sensie jest komplikacją w kampanii pana prezydenta. Jednak nie jesteśmy naiwni i wiemy, że akcja cynicznego, a wręcz bezwzględnego wykorzystania emocji ludzi wobec osób chorych na raka była zaplanowana dużo wcześniej, na pewno kilka tygodni temu. Odbyłaby się również wówczas, gdyby nie było sprawy z panią poseł

- ocenił.

Więcej o:
Komentarze (473)
Jarosław Kaczyński o geście Lichockiej, wyborach prezydenckich i szansach Andrzeja Dudy. "Będziemy rządzić nawet z opozycyjnym prezydentem"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 116 razy 100

  Towarzysz prezes Balbina znów szczytuje i wspina się na wyżyny hipokryzji, obłudy i plucia jadem. Żałosna szczerbata kreatura.

 • hamsterx

  Oceniono 105 razy 77

  dotarło do krótkiego że Polacy
  drugi raz nie nabiorą się na dudę

 • mer-llink

  Oceniono 93 razy 65

  To "spokojny" przejaw paniki PiS-u i pana Kaczyńskiego Jarosława.
  Już niemal się godzą, że pan Duda Andrzej przegrywa wybory (nastarał się: ryczał na sędziów, Piotrowicza z Pawłowicz, zaprzysięgał, córeczkę na wszelki wypadek wyeksportował z tego pięknego kraju).
  A tu jeszcze błyska Banaś, który pokazał "palec Lichockiej" samemu panu Kaczyńskiemu JArosławu i Bratu i "dobrowolnie" nie podał się do dymisji...
  A tu jeszcze Nawacki z Piebiakami, Miterami i innymi łapserdakami...
  PiS pręży muskuły, że co im tam, ale tak po prawdzie, to porciętami trzęsa...

 • tempa-dzida2

  Oceniono 76 razy 60

  Czy tylko w "pisiej" głowie może powstać coś takiego, jak PREZYDENT OPOZYCYJNY ???

 • donmarek

  Oceniono 58 razy 48

  Zaprawdę, powiadam ci kaczy qtasie, sądzony będziesz, gdy dzień twój nastanie. A nastanie on rychło! Przed Sądem Powszechnym. Nie Trybunałem Stanu! Zapamiętaj to sobie. I stosowne przygotowania pocznij czynić.

 • 20portal

  Oceniono 56 razy 44

  Normalni ludzie nie chcą twoich rządów Fu-Jarku.
  Bazarowy dyktator panikuje. A to jest świetny znak dla Polaków. Stworzył BANASIOWĄ REPUBLIKĘ i to ona przejdzie do historii. Tak jak IV RP jest synonimem zacofania, obciachu i najgorszego syfa, jaki nam się wydarzył do 2007 roku. "Ukoronowaniem" tego syfa jest katastrofa smoleńska, która - gdyby nie bajzel w tym zacofanym kraju - nigdy by się nie wydarzyła.
  Oto troszkę prawdy o Polsce, która - niestety - bardzo boli.

 • jezierskiadam

  Oceniono 68 razy 44

  Kultura osobista, dobre maniery, obycie, ogłada, takt, dobre obyczaje, bon ton, elegancja, grzeczność, galanteria, obycie, savoir vivre, umiar, uprzejmość, wstrzemięźliwość, wytworność, kurtuazja, dżentelmeneria, szlif towarzyski, rycerskość, szarmanckość, polor, sznyt, szyk, wysoka kultura.
  *************************************** ********************************************************

  Te słowa zastąpiono terminem: - Poprawność polityczna i potępiono jako coś obrażającego uczucia religijne prawdziwego Polaka.
  Poprawność polityczna to zło. Samo zło. - Twierdzi banda katolickich biskupów, profesorów i polityków.

  *************************************** **********************************************************

  Takie uproszczenie jest poręczne politycznie, ale rodzi się proste pytanie:

  Co w miejsce poprawności politycznej?
  - W miejsce poprawności politycznej PiS proponuje chamstwo.

  Chamstwo w różnych wersjach. - W wersji Kaczyńskiego, wersji Jędraszewskiego, wersji Sasina, wersji Pawłowicz, wersji Rydzyka, wersji Gowina.

  Adam Jezierski

 • Mr. X

  Oceniono 54 razy 36

  Mam wrażenie, że to zasłona dymna.
  Myślę, że już mają opracowany plan na wypadek nieodpowiedniej liczby głosów oddanych w wyborach.
  Za dużo razy kłamali i w kłamstwach są coraz bardziej bezczelni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX