Senatorowie PiS nie chcą wysłuchać informacji ministerstwa o koronawirusie. Ale przegrali głosowanie

We wtorek w Senacie odbyło się głosowanie dotyczące przedstawienia informacji na temat przygotowania służby zdrowia do ewentualnej walki z epidemią koronawirusa. Większość senatorów PiS opowiedziała się przeciwko wnioskowi.

Na początku wtorkowego posiedzenie Senatu senator Beata Małecka-Libera z Koalicji Obywatelskiej zgłosiła wniosek o rozszerzenie porządku obrad o informację ministra zdrowia dotyczącą przygotowań służby zdrowia do przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem. Wniosek uzasadniła "napiętą sytuacją" związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa w Europie.

Senatorowie PiS nie chcą wysłuchać informacji o koronawirusie

Sprzeciw wobec wniosku wyraził senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz. Podkreślił, że kwestia ewentualnej walki z koronawirusem była już przedmiotem obrad senackiej komisji zdrowia. Stwierdził również, że tego typu wnioski powinni zgłaszać przedstawiciele klubu parlamentarnego, którzy zasiadają w Konwencie Seniorów.

Jednak zdominowany przez przedstawicieli opozycji Senat opowiedział się w głosowaniu za wnioskiem senator Małeckiej-Libery większością 52 głosów. Przeciw głosowało 39 senatorów z PiS. Jeden wstrzymał się od głosu. W związku z tym Senat wprowadził ten punkt do porządku obrad posiedzenia.

Marszałek Tomasz Grodzki oświadczył, że data i godzina wysłuchania informacji ministra zdrowia zostanie ustalona z Ministerstwem Zdrowia. "Prawdopodobnie będzie to czwartek" - stwierdził.

>>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Zobacz wideo Q~>>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Sam Senat również wdrożył pewne środki zapobiegawcze - w kilkunastu miejscach w gmachu stanęły dozowniki z płynem dezynfekującym, można też pobrać maseczki.

- Warto aby inne instytucje publiczne również skorzystały z takich możliwości, bo w hurtowniach jeszcze te środki do dezynfekcji są, z maseczkami jest trochę gorzej, a z maseczkami z filtrami węglowymi jeszcze podobno sytuacja jest trudniejsza. Natomiast chodzi o to, żeby zachować rozsądek, jednocześnie chronić się przed potencjalną infekcją - argumentował marszałek Tomasz Grodzki.

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o:
Komentarze (172)
Senatorowie PiS nie chcą wysłuchać informacji ministerstwa o koronawirusie. Ale przegrali głosowanie
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 72 razy 66

  Ktoś ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia, która partia dąży do fizycznej eliminacji Polek i Polaków?

 • ar.co

  Oceniono 35 razy 35

  Skurkiewicz? To ta miernota, która nawet w pisowskim Radomiu przegrał wybory na prezydenta?

 • strange_email

  Oceniono 40 razy 34

  Po co sluchac jesli wiadomo, ze:
  1. Kraj jest zawierzony Najswietszej Panience (tej, co Jozkowi wmowila, ze to aniol byl a nie sasiad)
  2. Minister Zdrowia nie ma nic do powiedzenia ciekawego bo nie panuje nad sytuacja i nie ma planu.

 • jael53

  Oceniono 33 razy 33

  Po co się martwić jakimś plebsem, skoro samemu jest się bezpiecznym? Po co psuć sobie nastrój słuchaniem o niebezpieczeństwie, od którego 'wybrańcy bogów" czują się wolni?

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 30

  Tchórze lubią tylko popierniczyć o tym jak to świetnie konwencja doktóra Andżeja ich zdaniem wypadła. Ale jak już ma być debata o konkretach to zwijają stragan.

 • szwampuch58

  Oceniono 28 razy 28

  Wolski minister-kulson twierdzi że wszystko działa, procedury wprowadzone, szpitale przygotowane, czekamy na wirusa! Jedyna nadzieja że się nie pojawi, bo w przeciwnym razie du.da zbita , jak będzie epidemia, to wprowadzi się ustawę że wirusa nie ma i problem z głowy. Lekarzy którzy będą twierdzić inaczej pozbawi się prawa wykonywania zawodu, osoby które umrą obwini się za nieszczere modlenie i wogole to wina Tuska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX