Andrzej Duda podpisał "trzynastkę dla emerytów". Ceremonia jak rozdanie Oscarów, Popek prowadzącą

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów czyli o tzw. "trzynastce dla emerytów". Prowadzącą uroczystość była prezenterka TVP Anna Popek.

Dzięki ustawie trzynasta emerytura będzie rozwiązaniem stałym. Trzynastki będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest to dodatkowe świadczenie. W tym roku będzie to 1200 złotych brutto, czyli 981 złotych na rękę. - Sytuacja gospodarcza wygląda dobrze, w związku z powyższym w tym roku, po moich konsultacjach z premierem, podjęto decyzję że 13. emerytura zostanie wprowadzona na stałe, że będzie wypłacana w każdym kolejnym roku. Będzie ona wypłacana w kwietniu - mówił Andrzej Duda uzasadniając swoją decyzję.

Podpisanie trzynastek jak rozdanie Oscarów

Uroczyste podpisanie ustawy odbyło się w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie. Gdy Andrzej Duda z podpisywał ustawę tłum skandował "Dziękujemy!".

- Piękne spotkanie, takie całkowicie międzypokoleniowe - mówił Duda podczas uroczystości. Prezydent stwierdził, że na sali są obecne wszystkie pokolenia. - Od pokolenia moich dziadków poprzez pokolenie moich rodziców, dzisiaj już też seniorów, poprzez moje pokolenie, aż do pokolenia mojej córki i tego młodszego - kontynuował Duda.

Duda podkreślił, że "bardzo się cieszy". - Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy - mówił.

Cieszę się, że jesteście w tym momencie, który dla nas wszystkich jest momentem ważnym, kiedy możemy zrealizować to, co bardzo istotne w każdym praworządnym państwie, które chce aby jego gospodarka była ukształtowana na zasadzie tzw. społecznej, społecznej gospodarki rynkowej

- powiedział prezydent.

Dziennikarz RMF FM zwrócił uwagę, że uroczystość prowadzi prezenterka TVP Anna Popek.

"A zdjęć ze ślubowania u prezydenta Krystyny Pawłowicz i Stanisławowa Piotrowicza jak nie ma, tak nie ma" - dodał dziennikarz Krzysztof Nakonieczny.

Zobacz wideo >>> Czy nasze emerytury będą głodowe? Zobacz wideo:
Więcej o: