Województwo lubelskie chce się dorzucić do programu TVP. 200 tys. zł na reality show dla mężczyzn

Zarząd województwa lubelskiego postanowił przekazać 200 tys. zł na produkcję TVP "8 wspaniałych". W realizowanym na Polesiu reality show mają wziąć udział mężczyźni, który chcą "zwiększyć swoją atrakcyjność u kobiet". Decyzji zarządu sprzeciwia się opozycja.

Informacja o przekazaniu 200 tys. zł na program TVP znalazła się w raporcie z prac zarządu, który przedstawiono radnym przed sesją rady sejmiku województwa lubelskiego. Jak podaje "Dziennik Wschodni", 200 tys. zł trafi na promocję regionu w programie "8 wspaniałych". Ma być emitowany w TVP 1 i TVP Rozrywka, a także na stronie VOD.tvp.pl. 

Jak relacjonuje dziennik, o te wydatki na sesji rady pytała radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Lisowska. Radna dostrzegła podobieństwo do przekazania mediom publicznym niecałych 2 mld zł w ramach rekompensaty.  - Widzę tutaj bardzo dużą analogię. Rozumiem, że śladem tej decyzji, samorządy też mają dofinansowywać programy telewizji publicznej? - mówiła cytowana przez dziennik Lisowska.  - Zamiast przekazywać 200 tys. na wątpliwej jakości program telewizyjny TVP, przeznaczmy te pieniądze na wyposażenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - zaproponowała. 

>>> "Zenek" sukcesem TVP? Wiceminister kultury komentuje: "To nie moja bajka"

Zobacz wideo

Zarząd województwa lubelskiego przekaże 200 tys. zł TVP

Wicemarszałek województwa Michał Mulawa ripostował, że program będzie emitowany w czasie najwyższej oglądalności. - Oglądalność będzie liczona w milionach osób. A co będzie promocyjnego i jak to się przełoży na marketing gospodarczy województwa? Pani radna zapomniała powiedzieć, gdzie ten program będzie kręcony. A będzie kręcony na lubelskim Polesiu, gdzie jego uczestnicy będą przemierzać lasy i miejsca, które mieszkańcom województwa lubelskiego są znane - powiedział. Mulawa przekonywał, że "ekwiwalent marketingowy" będzie wyższy niż "miliony wydawane w poprzedniej kadencji przez koalicję PO-PSL na wiele innych wydarzeń".

Szczegóły programu nie są znane. Wiadomo, że będzie to reality show. Telewizja poszukiwała do niego mężczyzn w wieku 38-49 lat, którzy chcą "zwiększyć swoją atrakcyjność u kobiet, poprawić kondycję fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy czy rozprawić z własną nieśmiałością". Zdjęcia powstają m.in. w Białej Podlaskiej.

Więcej o: