Pomorskie: pobito wolontariusza zbierającego podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy

W weekend w Miastku w województwie pomorskim jeden z wolontariuszy został pobity, gdy zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości wydali teraz oświadczenie, w którym napisano, że ostatnie wydarzenia "budzą w nich duży niepokój".

>>  "PiS umie w konwencje". Duda z przytupem rozpoczyna kampanię wyborczą >>

Zobacz wideo

Do ataku na wolontariusza doszło w sobotę 22 lutego w godzinach wieczornych w Miastku położonym ok. 50 km na południe od Słupska. Tam właśnie jeden z działaczy zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020.

Pobito wolontariusza, który zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

"Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia dla ww. kandydata" - napisano w oświadczeniu komitetu tego ugrupowania.

Jako członkowie Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie potępiamy wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przed wszystkim fizycznej. Sytuacja, która wczoraj miała miejsce budzi w nas duży niepokój. Za słowami szefowej sztabu Andrzeja Dudy, pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek ataków przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc

- napisano dalej w komunikacie udostępnionym przez Annę Gańską-Lipińską. Nie jest to pierwszy taki przypadek podczas tegorocznej kampanii wyborczej: w poniedziałek przedstawiciele Konfederacji poinformowali o ataku na ich działaczy w Poznaniu, którzy zbierali głosy poparcia dla Krzysztofa Bosaka.

Do 26 marca komitety wyborcze mają czas na zebranie co najmniej 100 tysięcy podpisów, które są wymagane do zarejestrowania kandydata w wyborach prezydenckich. Wybory odbędą się w niedzielę 10 maja. Ewentualnie druga tura przeprowadzona zostanie 24 maja.

Więcej o:
Komentarze (450)
Pomorskie: pobito wolontariusza zbierającego podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 100 razy 76

  Towarzysze PiS dzielkce, jak sprawa dotyczy ich bandy, raczyli zauważyć, że mowa nienawiści prowadzi do przemocy. Jak dotyczy innych, to nic nie widzą i nic nie słyszą. Czy do towarzysza prezesa ksywa "kulawa Balbina", też wystosują taki apel?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 72 razy 56

  Za dużo kolejnych "ustawek". Na dodatek w pobliżu kościoła.
  PODNIEŚĆ HOSTIĘ MOŻNA TYLKO RAZ. Potem to już jest tylko śmieszne !

 • antyk63

  Oceniono 65 razy 49

  Pisowcy się zdziwili, że hejt rodzi przemoc. Tyle, że to głównie ich hejt. Kto sieje wiatr...

 • marikfox

  Oceniono 46 razy 40

  Nie popieram ale rozumiem. Cytujac klasyka.

 • sector23

  Oceniono 41 razy 35

  Ustawka.... wczoraj nadzwyczajna narada PiSowskich "mózgów" w Jachrance. Przedwczoraj nagłosnienie sprawy pogryzienia przez szefową kampaniii DugoPiSa, które trzeba czymś szybko "przykryć".
  PiS robi to w czym jest najlepsze: obrona przez atak, przy czym to oni atakuja, by następnie robiąć z siebie ofiarę. Zieeew....

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 35 razy 29

  Jak to powiedziała Mazurek?
  "Nie popieram, ale rozumiem."

  Kaczor podzielił społeczeństwo jak nigdy wcześniej, wprowadza zamordyzm, mafijne zachowania ... A teraz zdziwienie i potępienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX