Duda zawetuje 2 mld zł na TVP? Dziemianowicz-Bąk: Nawet jeśli to zrobi, to będzie element kampanii

- Nie spodziewam się, że Andrzej Duda zawetuje tę ustawę. Ale nawet, jeśli to zrobi, to będzie tylko zabieg marketingowy i element kampanii wyborczej - mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, komentując projekt ustawy, na mocy której na media publiczne (TVP i Polskie Radio) mają zostać przekazane dwa miliardy złotych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy w Porannej Rozmowie Gazeta.pl mówiła m.in. o kampanii przed wyborami prezydenckimi i program Roberta Biedronia, który jest kandydatem Lewicy na to stanowisko. Była również pytana, czy jej zdaniem jest szansa, że prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę autorstwa PiS, na mocy której na media publiczne mają zostać przekazane dwa miliardy złotych. Opozycja chciała, by te środki zostały przekazane na leczenie pacjentów onkologicznych.

Nie spodziewam się, że Andrzej Duda zawetuje tę ustawę. Powinien to zrobić,  ale nawet, jeśli to zrobi, to będzie tylko zabieg marketingowy i element kampanii wyborczej
Przez ostatnie lata telewizja publiczna otrzymała już ogromne pieniądze. Na przełomie lat 2017/2018 to było bodajże blisko miliard. Wcześniej też, więc dwa miliardy złotych już TVP otrzymało, nie przekłada się to na jakość, oglądalność spada. To są pieniądze w jakiś sposób wyrzucone w błoto.

- mówiła.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie