Roman Giertych wezwany do zapłaty grzywny: Mogą próbować osadzić mnie w areszcie

W lutym Roman Giertych został przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego ukarany grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych. Mecenas otrzymał właśnie wezwanie do zapłaty.

"Otrzymałem dzisiaj wezwanie do zapłaty kary porządkowej grzywny wymierzonej mi na podstawie art. 49 prawo o ustroju sądów powszechnych przez nieistniejącą ID SN" - napisał na swoim Twitterze Roman Giertych. Prawnik zaznaczył również, że nie ma zamiaru płacić grzywny.

Roman Giertych deklaruje, że nie zapłaci grzywny: Mogą próbować osadzić mnie w areszcie 

"Zgodnie z art. 50 tej ustawy mogą próbować osadzić mnie w areszcie za brak zapłaty" - napisał dalej mecenas. Wcześniej Roman Giertych uzasadniał, że nie zapłaci grzywny, ponieważ oznaczałoby to, że uznaje Izbę Dyscyplinarną za sąd. - To że pierwszy raz w życiu od 25 lat od kiedy praktykuję prawo nie wstałem na przyjście osób, które są ubrane w togi sędziowskie, jest wynikiem tego, że złamano konstytucję. Co doprowadziło do tego, że wy panowie sądzicie, że jesteście sędziami - mówił podczas rozprawy Roman Giertych.

>> Mec. Jacek Dubois komentuje nowe doniesienia GW ws. Srebrnej >>

Zobacz wideo

W poprzednich wywiadach mecenas także przyznawał, że jest świadomy, iż brak zapłaty skutkować może zamianą kary na siedem dni aresztu. - Spodziewam się, że za około miesiąc zapadnie orzeczenie, po którym będę musiał siedem dni odsiedzieć (...). Nie mam wyboru. Oni świadomie podjęli decyzję o grzywnie po to, aby mnie spróbować zmusić do uznania swojej legalności - zaznaczył Roman Giertych.

Mecenas odpowiadał przed Sądem Dyscyplinarnym Sądu Najwyższego za swoje wypowiedzi dotyczące postępowania prokuratury w badaniu katastrofy smoleńskiej. Zarzuty dotyczą słów, jakie miały paść na przełomie 2016-2017 roku. Sprawa ta była najpierw umorzona w sierpniu 2017 roku, a kilka miesięcy później oddalona przez Sąd Dyscyplinarny przy Warszawskiej Izbie Adwokackiej. Ostatnie postępowanie w tej sprawie zostało wznowione na podstawie kasacji prokuratora generalnego.

Więcej o:
Komentarze (305)
Roman Giertych wezwany do zapłaty grzywny: Mogą próbować osadzić mnie w areszcie
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 103 razy 77

  Bardzo słusznie , bo ta izba to nie sąd , powodzenia panie Giertych :)

 • wujojano

  Oceniono 71 razy 55

  Wzorcowa postawa wobec zinstytucjonalizowanego bezprawia. Kiedyś nie lubiłem Giertycha, ale teraz jego akcje mi się podobają. Podobnie zresztą jak akcje Czarzastego, niegdyś z "grupy trzymającej władzę". Co to się porobiło w naszym Kraju!

 • f451

  Oceniono 62 razy 50

  i będziemy mieli pierwszego więźnia politycznego...
  nie dla reżymu pisowskiego
  wyPAD2020

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 48

  Ciekawe jak będą zamykać Giertycha , chyba w nocy i przy obstawie stada kulsonów .

 • maartin73

  Oceniono 61 razy 43

  Niesamowite, ze to akurat Giertych stawia sie systemowi. Szacun, choc wiekszosc Pana politycznego zycia byla absolutnie mi nie po drodze

 • notremak

  Oceniono 46 razy 40

  A może naślą na Giertycha tę wściekłą babę od Du..dy, żeby go pokąsała i zaraziła?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 46 razy 40

  Tak oto, w prosty sposób pan Giertych będzie "miał w papierach", że był szykanowany przez reżim.
  JAK NAJBARDZIEJ SŁUSZNIE. ZRESZTĄ !!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX