W dwa miesiące ministrowie rozdali 30 mln zł nagród. Między innymi za "samodzielność" i "zaangażowanie"

W grudniu i styczniu pracownicy ministerstw otrzymali około 30 milionów złotych nagród i bonusów - dowiedział się "Super Express". Największą kwotę - 12,9 mln zł - wypłacono zatrudnionym w ministerstwie finansów. Wielomilionowe premie rozdysponowano też w MSZ i MON.

Na przełomie 2019 i 2020 roku ministrowie rządu PiS przeznaczyli na nagrody dla swoich pracowników niemal 30 milionów złotych - informuje "Super Express". Najhojniej w grudniu i styczniu nagradzano w ministerstwie finansów kierowanym przez Tadeusza Kościńskiego. Jego podwładni otrzymali 12,9 mln zł premii. Średnio jeden dodatek do pensji wyniósł w tym przypadku 4 tys. zł miesięcznie. Urzędników nagrodzono za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej".

>>> Zandberg o głosowaniu opozycji na projekty rządu

Zobacz wideo

W dwa miesiące pracownikom ministerstw wypłacono 30 mln zł premii. M.in. za "samodzielność, zaangażowanie i terminowe wywiązywanie się z obowiązków"

W grudniu i styczniu ministerstwo spraw zagranicznych, będące pod kierownictwem Jacka Czaputowicza, przeznaczyło z kolei na premie prawie 6 mln złotych. Nie podano jednak do publicznej wiadomości za jakie zasługi pracownicy zostali finansowo docenieni. W ministerstwie infrastruktury wypłacono natomiast dodatki - średnio 2,8 tys. zł miesięcznie - za "samodzielność, zaangażowanie i terminowe wywiązywanie się z obowiązków"

"Super Express" ustalił też, że w kierowanym przez Mariusz Błaszczaka ministerstwie obrony łącznie na bonusy dla pracowników przeznaczono prawie 3,5 mln zł. 

Informacjami o premiach nie podzieliły się natomiast: ministerstwo edukacji narodowej oraz sprawiedliwości. Z kolei niedawno utworzone ministerstwo aktywów państwowych, którego szefem jest Jacek Sasin, na przygotowanie stosownej odpowiedzi potrzebuje około 3 miesięcy. 

Więcej o: