W dwa miesiące ministrowie rozdali 30 mln zł nagród. Między innymi za "samodzielność" i "zaangażowanie"

W grudniu i styczniu pracownicy ministerstw otrzymali około 30 milionów złotych nagród i bonusów - dowiedział się "Super Express". Największą kwotę - 12,9 mln zł - wypłacono zatrudnionym w ministerstwie finansów. Wielomilionowe premie rozdysponowano też w MSZ i MON.

Na przełomie 2019 i 2020 roku ministrowie rządu PiS przeznaczyli na nagrody dla swoich pracowników niemal 30 milionów złotych - informuje "Super Express". Najhojniej w grudniu i styczniu nagradzano w ministerstwie finansów kierowanym przez Tadeusza Kościńskiego. Jego podwładni otrzymali 12,9 mln zł premii. Średnio jeden dodatek do pensji wyniósł w tym przypadku 4 tys. zł miesięcznie. Urzędników nagrodzono za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej".

>>> Zandberg o głosowaniu opozycji na projekty rządu

Zobacz wideo

W dwa miesiące pracownikom ministerstw wypłacono 30 mln zł premii. M.in. za "samodzielność, zaangażowanie i terminowe wywiązywanie się z obowiązków"

W grudniu i styczniu ministerstwo spraw zagranicznych, będące pod kierownictwem Jacka Czaputowicza, przeznaczyło z kolei na premie prawie 6 mln złotych. Nie podano jednak do publicznej wiadomości za jakie zasługi pracownicy zostali finansowo docenieni. W ministerstwie infrastruktury wypłacono natomiast dodatki - średnio 2,8 tys. zł miesięcznie - za "samodzielność, zaangażowanie i terminowe wywiązywanie się z obowiązków"

"Super Express" ustalił też, że w kierowanym przez Mariusz Błaszczaka ministerstwie obrony łącznie na bonusy dla pracowników przeznaczono prawie 3,5 mln zł. 

Informacjami o premiach nie podzieliły się natomiast: ministerstwo edukacji narodowej oraz sprawiedliwości. Z kolei niedawno utworzone ministerstwo aktywów państwowych, którego szefem jest Jacek Sasin, na przygotowanie stosownej odpowiedzi potrzebuje około 3 miesięcy. 

Więcej o:
Komentarze (182)
W dwa miesiące ministrowie rozdali 30 mln zł nagród. Między innymi za "samodzielność" i "zaangażowanie"
Zaloguj się
 • gruszka1

  Oceniono 102 razy 96

  Łączna suma nagród za 8 lat rządów PO-PSL była porównywalna do rocznej nagrody szefowej kancelarii sejmu. Oczywiście TVPiSzczujnia o tym nic nie powie.

 • balubalu1

  Oceniono 74 razy 72

  dojna świńska zmiana ... warchlaczki pisie,już niedługo korytko zabiorą,więć żrą ile się da..

 • remo29

  Oceniono 72 razy 70

  Żrą coraz szybciej, chyba czują, że koryto zrobiło się niestabilne.

 • biesczad1

  Oceniono 59 razy 59

  TVPiSzczujnia lubuje się w słupkach: to może niech pokaże nagrody za rządów PO i PSL, i za 5 lat rządzenia PiSu?...

 • jan.w2

  Oceniono 56 razy 52

  Jak kraść, to na całego. PiSlam w natarciu do koryt.

 • maxxa_naxxa

  Oceniono 51 razy 51

  przy korycie kwitnie życie

 • wolak007

  Oceniono 49 razy 49

  Trzydzieści tu, trzydzieści tam..., a psychiatria i onkologia - leżą i kwiczą?!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX