"Przypadek" na wizji - Turczynowicz-Kieryłło znalazła pod nakrętką napis o Pucku. Komentatorzy kpią

Do niezwykłego przypadku doszło w Polsat News, gdzie Jolanta Turczynowicz-Kieryłło pochwaliła się, że na nakrętce od soku znalazła napis "Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem". Zapytana, czy wspominając o tym odkryciu wraca do wydarzeń z tego miasta, odparła od razu: - Wracam. Komentatorzy na Twitterze pod hasztagiem #PrawdaPodNakrętką pokpiwali z tej koincydencji, chwaląc się swoimi "znaleziskami" spod nakrętek.

W "Debacie Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze" w Polsat News gościła szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Jeszcze zanim weszła do studia, prowadzący program Eryk Mistewicz podzielił się na Twitterze zdjęciem adwokatki, która pokazywała, co też znalazła na nakrętce, czyli napis "Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem".

"Proszę zobaczyć napis". W programie sprawa z Pucka. "Wraca pani do wydarzeń"? "Wracam"

Puck to miejsce, które w ostatnich tygodniach stało się sławne po wizycie Andrzeja Dudy. Właśnie w tym mieście wygwizdano i obrażano prezydenta. Temat nakrętki nie pozostał jednak za kulisami - wrócił na wizji.

>>> "PiS umie w konwencje". Duda z przytupem rozpoczyna kampanię wyborczą:

Zobacz wideo

Turczynowicz-Kieryłło wspomniała: - Jadąc do studia, kupiłam sok. Bo zastanawiałam się, o czym będzie chciał pan ze mną rozmawiać. Gdy Mistewicz odparł, że o wolności słowa, szefowa kampanii prezydenta dodała:

Proszę zobaczyć napis na tej nakrętce: "Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem".

I na dowód pokazała nakrętkę. Na to prowadzący odpowiedział: - Czyli wraca pani do wydarzeń w Pucku? A Turczynowicz-Kieryłło odparła od razu: - Wracam.

Komentarze po "przypadkowej" nakrętce. "Nawacki nie miał 25 podpisów"

Taka koincydencja tematu i nakrętki zwróciła uwagę komentatorów i dziennikarzy, którzy nie szczędzili złośliwości na Twitterze. Powstał nawet hasztag #PrawdaPodNakrętką, którym oznaczano tweety nawiązujące do tego przypadku.

Patryk Wachowiec z FOR pokpiwał, że w drodze do domu kupił sok i zaprezentował, co też znalazł pod nakrętką, czyli napis: "Nawacki nie miał 25 podpisów". To nawiązanie do list poparcia do KRS i cofniętych podpisach właśnie dla sędziego Macieja Nawackiego.

Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co, pisał z kolei, że pod nakrętką znalazł takie przesłanie:

Prawdomówny jak Morawiecki, kulturalna jak Lichocka, uczciwa jak Kieryłło, praworządny jak Duda, sympatyczny jak Gliński, mądry jak Horała, niezależna jak Przyłębska, elegancki jak Brudziński itede, itepe.

Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej" dopytywał internautów, co znaleźli pod nakrętkami swoich soków, gdyż u niego było: "Nowy lider europejski, który nazywa się Szydło, Beata Szydło". Warszawska radna Dorota Łoboda "znalazła" z kolei pod nakrętką "szerokopasmowy internet, stołówkę, psychologa i dentystę w każdej szkole".

Więcej o: