Działacze Konfederacji zaatakowani gazem, uderzeni w głowę. Zbierali podpisy dla Krzysztofa Bosaka

Wybory prezydenckie 2020. Przedstawiciele Konfederacji zostali zaatakowani w centrum Poznania, gdy zbierali głosy poparcia dla Krzysztofa Bosaka. W tej sprawie wypowiedział się już sam kandydat, który jest przekonany, że jest to wynik bierności służb.

>> Tomasz Rzymkowski: Janusz Korwin-Mike wzbudza w skrajnej lewicy skrajne emocje >>

Zobacz wideo

Do ataku na działaczy Konfederacji miało dojść w niedzielę 23 lutego około godziny 13. Na ulicy Połwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha w Poznaniu działacze Konfederacji zbierali podpisy poparcia dla Krzysztofa Bosaka. Wtedy też zostali zaatakowani przez nieznanych świadków.

Atak na działaczy Konfederacji w Poznaniu. Zbierali podpisy poparcia dla Krzysztofa Bosaka

"Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto (Aleje Marcinkowskiego 31)" - napisał na swoim Twitterze prezes zarządu okręgowego Konfederacji w Poznaniu Jakub Mierzejewski.

Sytuację skomentował też kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich. Według Krzysztofa Bosaka atak na działaczy, nie jest wynikiem hejtu, tylko bierności służb wobec "skrajnie lewicowego środowiska":

Przyczyną tego zdarzenia nie jest ani żaden „hejt” ani emocje między politykami. Przyczyną jest wieloletnia bierność służb spec. wobec rozwoju skrajnie lewicowego środowiska, afirmującego w swoich broszurach i instrukcjach przemoc polityczną. To istota ekstremizmu ideologicznego.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja. Poza Krzysztofem Bosakiem w wyborach udział wezmą także zarejestrowani już w PKW: kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, niezależny kandydat Szymon Hołownia, kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Lewicy Robert Biedroń oraz kandydaci niezależni Leszek Samborski, Piotr Stanisław Bakun, Stanisław Żółtek, Wojciech Podjacki. Chęć kandydowania zgłosili także: Paweł Tanajno, Andrzej Voigt, Mirosław Piotrowski, Piotr Liroy-Marzec i Jan Zbigniew Potocki.

Więcej o: