Adwokat Banasia pytany o 200 tys. zł gotówki "w szufladzie": Jest góralem, przeżył stan wojenny

- Mojego klienta uśpił brak reakcji ze strony CBA, że cokolwiek jest nieprawidłowe - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Marek Małecki, adwokat Mariana Banasia. Na pytanie, dlaczego szef NIK miał w domu 200 tysięcy gotówki, której pochodzenia nie umiał wytłumaczyć, odparł: - Marian Banaś jest góralem, (...) osobą, która przeżyła stan wojenny. Jest przyzwyczajony, że zawsze dysponuje gotówką - stwierdził.

Adwokat Mariana Banasia Marek Małecki w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 przekonywał, że jego klient "nie czuje się człowiekiem winnym". Przypomnijmy, że białostocka prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie oświadczeń majątkowych szefa NIK - dotyczy ono domniemanego składania przez niego deklaracji i zeznań podatkowych zawierających nieprawidłowe informacje. W ubiegłym tygodniu doszło do serii przeszukań CBA w mieszkaniach szefa NIK i jego rodziny, a także w jego gabinecie służbowym. W piątek Marian Banaś spotkał się w tej sprawie z Elżbietą Witek.

Adwokat Mariana Banasia: Jest góralem, przeżył stan wojenny

- To osoba, która jest państwowcem. Osoba, która jest oddana swojej pracy. To osoba, która nie popełniła żadnego przestępstwa - mówił o Mariana Banasiu jego adwokat. Jak dodał, w oświadczeniach finansowych szefa NIK istotnie mogły być nieprawidłowości, ale były one niezamierzone.

[Marian Banaś - red.] skoncentrował się na załataniu gigantycznej dziury VAT-owskiej, odzyskał dla naszego państwa sto miliardów złotych. To jest jednocześnie osoba, która była niezwykle zajęta i rzeczywiście w niektórych oświadczeniach majtkowych mogły być nieprawidłowości, nieścisłości
Mojego klienta uśpił brak reakcji ze strony CBA, że cokolwiek jest nieprawidłowe

- mówił pełnomocnik Banasia w TVN 24. Jak dodał, podczas przeszukania agenci CBA zabezpieczyli "osobisty notatnik szefa NIK". - Mam wrażenie, że to był główny cel - stwierdził.

W grudniu "Dziennik Gazeta Prawna" donosił, że w domu Mariana Banasia służby znalazły nieudokumentowaną gotówkę w wysokości 200 tysięcy złotych, z której szef NIK "nie umiał się przekonująco wytłumaczyć". Zapytany o to, pełnomocnik Mariana Banasia stwierdził:

Marian Banaś jest góralem, osobą, która pracowała w Stanach Zjednoczonych, przeżyła stan wojenny, odbyła karę więzienia. Jest przyzwyczajony do tego, że zawsze dysponuje gotówką, każdy z nas ma inne przyzwyczajenia
Czasami jest tak, że ma się pewne ograniczone zaufanie do banku, chce się mieć pieniądze pod ręką

- mówił.

>>> Zandberg: Służby z panem Banasiem licytują się na to, kto jest twardszy

Zobacz wideo

.

Więcej o:
Komentarze (356)
Adwokat Banasia pytany o 200 tys. zł gotówki "w szufladzie": Jest góralem, przeżył stan wojenny
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 167 razy 157

  - Zawsze Pan trzyma pieniądze w koszu na brudną bieliznę?
  - Tak, zawsze. A marmeladę i proszek do zębów w skarpetach. A Pan nie?

  Ucho od śledzia.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 138 razy 128

  Nie jest dobrze, jeśli "członkowie rządu" nie ufają bankom !!!
  Może być jeszcze gorzej ???

 • tempa-dzida2

  Oceniono 128 razy 110

  Czy pan premier w końcu wyjaśni, co stało się z "działką kościelną" ???

 • krynolinka

  Oceniono 110 razy 88

  Maniek ujepany po uszy ściga pisiorów jeszcze bardziej pogrążonych. Sycylia traci prymat!

 • sector23

  Oceniono 90 razy 76

  Skoro to typowe zachowania górali, to dlaczego nie chodzi w kierpcach, portkach i guni? O ciupadze nie wspominając, zwłaszcza, ze ostatnimi czasy bardzo by mu się przydała. Hej!
  Odcinek kolejny serialu Gangi IV RP, pod tytułem: "Pancerny góral i jego zNiKniete 200000,-PLN"

 • tomek.pt

  Oceniono 81 razy 71

  Hahahahahahahahaha dobre 👍przeżył stan wojenny, ja też tylko nie trzymam kasy z której nie potrafię się wytłumaczyć.

 • siwywaldi

  Oceniono 81 razy 65

  Skąd te 200 tysięcy w gotówce? Przecież KAŻDY wie, że miała je wziąć żona pana B., która akurat wybierała się do sklepu po waciki :-))

 • asr1

  Oceniono 74 razy 64

  jak zwykle brednie o odzyskanych miliardach z luki VAT, zgodnie z wiarygodnym raportem SGH w ciągu 5 lat realnie odzyskano około 7 mld a cała reszta to brednie i zapisy księgowe bo tych pieniędzy nie ma i nigdy nie będzie !!! Pic na wodę fotomontaż !!! chcesz odzyskać 500 PLN ?? przejedź na czerwonym jak cię nie złapią masz 500 PLN zaoszczędzone czyli odzyskane !!!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 60 razy 50

  Pierwsze primo Kryształ ma takie kwity na Kaczyńskiego i Ziobrę, że obaj powinni już stać z walizkami pod bramą ZK Wronki.

  Serio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX