Marcin Kierwiński o sztabie wyborczym Andrzeja Dudy: Więcej tam wodzów niż Indian

- Bałagan panujący wokół prezydenta Andrzeja Dudy widać gołym okiem (...) Więcej tam wodzów niż Indian - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Marcin Kierwiński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował kampanię przed wyborami prezydenckimi i pierwszą, oficjalną konwencję Andrzeja Dudy.- Amerykański przepych. Ale co z tego zostało? Ładne pudełko, w którym nic nie jest ukryte - mówił.

Jak dodał, opozycja wierzy, że Duda zawetuje 2 miliardy złotych na media publiczne i "wreszcie zdecyduje się zostać prezydentem wszystkich Polaków". Kierwiński skomentował też sztab wyborczy Andrzeja Dudy, którego szefowa - Jolanta Turczynowicz-Kieryłło - w ostatnich dniach stała się bohaterką mediów ("Gazeta Wyborcza" pisała o incydencie, podczas którego ugryzła w rękę mieszkańca Milanówka).

Więcej tam wodzów niż Indian

- powiedział Kierwiński. Polityk w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował też przygotowania przed konwencją Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Więcej o:
Komentarze (41)
Marcin Kierwiński o sztabie Andrzeja Dudy: Więcej tam wodzów niż Indian
Zaloguj się
 • pisowski_nieuk

  Oceniono 14 razy 6

  Szczęść Boże kochani. Już rozmodlone, kato-pisowskie zaczyna szczekać. Kaczyński będziesz się w piekle smarzyl, za to że wydobyłeś na wierzch chamstwo z wiejskich prostaków i obszczymurow.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma to jak popatrzeć na portalu jak Polacy z miłością do siebie się odnoszą. Niestety tacy jesteśmy !

 • elinstal

  Oceniono 11 razy 5

  Ależ będzie piękny WyPAD2020. 20 punktów za styl :D

 • tomaszkulej

  Oceniono 3 razy 3

  To prawda, co mówi poseł KO Marcin Kierwiński, że w sztabie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy (PiS) jest więcej wodzów niż indian. Sęk w tym, że ci wodzowie to wodzowie - amatorzy bez odpowiedniej wiedzy, kompetencji oraz cech charakteru, by rolę wodzów pełnić. Jeszcze najbardziej z tego grona cenię Adama Bielana. Ale i on, w ostatnim czasie, ma spadek formy.

 • potulny100

  Oceniono 2 razy 2

  Tak ,to nowa rasa indian," pisiuksy a ich wodz to olbrzym kaczyhwost.

 • cmochall

  Oceniono 3 razy 1

  Tez chlop ma zmartwienie i jak tu Pani Marszalek ma wygrac wybory. Zamiast sie ciszyc On jest zmartwiony. Pani Marszalek niech sie Pani jak najszybciej pozbedzie teg Pana ze swojego grona. On pracuje przeciw Pani.

 • gifhorn

  Oceniono 3 razy 1

  Dobra, dobra – przegraliście już parę wyborów, więc może nie ma sensu wbijać szpil w w zakłamaną PiS-owską d… tylko do roboty, bo jak nie to wbijanie szpil pozostanie Wam jedyną zabawą przez najbliższe pięć i dziewięć lat. Do roboty spasłe ociężałe umysłowo lenie.

 • omniscio

  0

  a kierwinski to indianin czy wodz?

 • 11lech

  Oceniono 8 razy 0

  Maciej Orłoś rzadko zabiera głos w kontrowersyjnych sprawach dotyczących Telewizji Polskiej. Dziennikarz jednak tym razem nie wytrzymał I postanowił skomentować niedawny reportaż Maciej Sawickiego przygotowany dla "Wiadomości" TVP.
  Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom.” Tak napisał na swoim profilu Borys Szyc. Pomyślałem, że te słowa można, a nawet należy skierować do dziennikarzy pracujących w TVP. A więc, brzmiałoby to tak: „Koleżanki i koledzy prowadzący i redagujący programy w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że pracujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom.” Można by dodać coś jeszcze o firmowaniu propagandy, o etyce dziennikarskiej, o legitymizacji tego złego stylu, uczciwości wobec widzów, szacunku do samego/samej siebie. Można by długo pisać na ten temat, ale jestem przekonany, że każdy prawdziwy dziennikarz wie o co chodzi.
  Nie jest mi łatwo pisać te słowa, gdyż w TVP pracuje wielu moich znajomych. Wiem, że wielu z nich zaciska zęby mając pełną świadomość niewyobrażalnej paranoi, która zawładnęła informacją i publicystyką w TVP. Wiem - to wszystko jest bardzo trudne. Ale w pewnym momencie dochodzi się do ściany i trzeba powiedzieć „dość”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX