Wybory 2020. W II turze Andrzej Duda może przegrać z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem [SONDAŻ]

Wybory prezydenckie 2020. W najnowszym sondażu zbadano, którzy kandydaci w wyborach prezydenckich mają największą szansę na dostanie się do drugiej tury. Zgodnie z wynikami badania, w niej Andrzej Duda mógłby przegrać tylko z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

>>  Kamiński o szansach Kosiniaka-Kamysza na prezydenturę >>

Zobacz wideo

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury, bo podczas pierwszego głosowania żaden z kandydatów nie zdobędzie większości głosów.

W pierwszej turze na najwięcej głosów może liczyć Andrzej Duda, którego poparłoby 41,9 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowałaby się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, która jednak dostałaby o niemal 20 punktów proc. mniej poparcia - na wicemarszałek Sejmu zagłosowałoby 22,2 proc. badanych.

W takiej sytuacji w drugiej turze zwycięstwo w wyborach zapewniłby sobie Andrzej Duda, który dostałby 49,6 proc. głosów. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską zagłosowałoby z kolei 41,6 proc. ankietowanych.

Wybory prezydenckie 2020: w drugiej turze Andrzej Duda mógłby przegrać z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem

Inaczej sytuacja wyglądałaby w przypadku kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego w pierwszej turze popiera 10,4 proc. badanych. Gdyby jednak to on dostał się do drugiej tury wyborów, to mógłby liczyć na większe poparcie niż Andrzej Duda. Na szefa PSL zagłosowałoby wtedy 45,9 proc. wyborców, a obecnego prezydenta poparłoby 43,9 proc. ankietowanych. Podobne wnioski płyną z sondażu dla "Rzeczpospolitej": w drugiej turze na mniej niż połowę głosów Andrzej Duda może liczyć jedynie w starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Poparcie dla pozostałych kandydatów w pierwszej turze prezentuje się kolejno: kandydat Lewicy Robert Biedroń - 8,2 proc., kandydat niezależny Szymon Hołownia - 7,4 proc. oraz kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak - 4,1 proc. Sondaż przeprowadzony został 22 lutego, wzięło w nim udział ponad tysiąc osób.

W poprzednim sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla tygodnika "Polityka" wynika, że Andrzejowi Dudzie w II turze wyborów z obecnym prezydentem mają szansę zmierzyć się nie tylko Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz, ale też Robert Biedroń i Szymon Hołownia. Wynika z niego, że poparcie maksymalne dla kandydatów PSL, Lewicy i Szymona Hołowni wynosi kolejno 27, 20 i 20 proc. co daje im szansę na wejście do drugiej tury.

Więcej o:
Komentarze (240)
Wybory prezydenckie 2020. W II turze Andrzej Duda może przegrać z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 67 razy 41

  Jak można głosować na faceta, który jest totalną marionetką, wielokrotnym przestępcą i zwykłą miernotą prawniczą?

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 37

  Jak tak dalej pójdzie to przegra jeszcze w pierwszej , brawo Duda tak trzymaj :)

 • pisowski_nieuk

  Oceniono 44 razy 28

  Szczęść Boże kochani. Widzieliście jak niezbyt lotne uczestniczki spędu wyborczego PADalec nie potrafiły wymienić ani jednego jego sukcesu? Ale za to deklarowały modlitwę i post. Tylko transparentu blogoslawiacego cycki, nie było.

 • stachkaz1947

  Oceniono 33 razy 23

  Z każdym może przegrać i to będzie dla POLSKI ZBAWIENNE--oprócz BOSAKA i jakiegoś TALIBA OD RYDZYKA.
  Ale nawet w tym przypadku nie zagłosuję na DUDĘ-czyli pośrednio na CARA Kaczyńskiego !!.

 • szlajus

  Oceniono 19 razy 15

  Adrian w 2 turze przegra z każdym

 • 1moja

  Oceniono 28 razy 14

  WyPAD w PiSdu 2020.

 • threemen

  Oceniono 17 razy 11

  Pisowski prezydent myśli, że Polacy dadzą się nabrać, że w drugiej kadencji będzie prezydentem Polski. W tym celu ociepla swój wizerunek również kobietami. Jedna pokazała środkowy palec, druga gryzie. Czekamy, co zrobi Szydło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX