Kaczyński ani przez sekundę nie chciał ukarać Lichockiej? "Newsweek": Ma wobec niej pewien dług

Joanna Lichocka chwali się wśród znajomych, że po tym, jak pokazała w Sejmie środkowy palec, Jarosław Kaczyński "ani przez sekundę nie chciał jej ukarać" - opisuje "Newsweek". Prezes PiS ma mieć wobec niej dług wdzięczności, bo po katastrofie smoleńskiej nie opublikowała wywiadu-rzeki, który według jego doradców mógł mu zaszkodzić.

Joanna Lichocka nie została w żaden sposób ukarana za pokazanie środkowego palca na sejmowej mównicy, choć chcieli tego niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy ustawiali się w tej sprawie pod gabinetem Jarosława Kaczyńskiego - podaje "Newsweek", powołując się na słowa polityków partii. Niektórzy z nich - m.in. Joachim Brudziński, który dzień po zdarzeniu na Twitterze wezwał Lichocką do przeprosin - dostali wręcz reprymendę od prezesa PiS. 

Czytaj też: To działo się w Sejmie, zanim Lichocka "pokazała palec". Nitras: Ty sama jesteś przez przypadek [STENOGRAMY]

Kaczyński od razu wybaczył Lichockiej środkowy palec? "Ani przez sekundę nie chciał jej ukarać"

Z doniesień "Newsweeka" wynika, że posłanka Lichocka w kuluarowych rozmowach ze znajomymi chwali się wręcz, że "Jarek ani przez sekundę nie chciał jej ukarać". Przypomnijmy - prezes PiS był dla niej wyjątkowo łaskawy, choć gest wykonała podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Jak opisuje dziennik, początkowo Kaczyński, któremu chwilę po zdarzeniu Lichocka na oczach kamer tłumaczyła się z pokazania środkowego palca, miał w ogóle zbagatelizować ten gest. Ostatecznie zgodził się jednak, by "prezydent publicznie potępił zachowanie Lichockiej", do czego miał go przekonać Adam Bielan, rzecznik sztabu Dudy.

Bielan przekonał prezesa, że bez względu na to, jakie były intencje Lichockiej, na zdjęciach widać fucka i nie ma co robić z ludzi idiotów, bo to może tylko rozsierdzić wyborców

- czytamy w "Newsweeku".

>>> Posłanka Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Skąd taka pobłażliwość prezesa PiS w stosunku do zachowania Lichockiej? Posłanka PiS, która jest obecnie jedną z jego bardziej zaufanych osób w partii, wcześniej pracowała jako dziennikarka "Rzeczpospolitej" (w latach 2006-2009), a następnie była związana m.in. z TVP, "Gazeta Polską" i "Gazetą Polską Codziennie", a także z tygodnikiem "Do Rzeczy". Z ustaleń "Newsweeka" wynika, że po katastrofie smoleńskiej Kaczyński udzielił Lichockiej wywiadu-rzeki, który miał się ukazać w formie książki przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku. Prezes PiS miał w nim wyznać m.in., że "demokracja jest przereklamowana". Wywiad został przeczytany przez jednego z doradców Kaczyńskiego, który stwierdził, że absolutnie nie może zostać opublikowany, bo straci na tym wizerunek partii. Publikacja materiału została zablokowana, a Kaczyński miał obiecać rozgoryczonej Lichockiej, że w przyszłości jej to wynagrodzi - podaje "Newsweek". Lichocka w 2015 roku zrezygnowała z dziennikarstwa na rzecz działalności politycznej w PiS.

Więcej o:
Komentarze (156)
Kaczyński od razu wybaczył Lichockiej środkowy palec? "Opowiada, że Jarek nie chciał jej ukarać"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 49

  Prezes ma słabość do bab drących ryja, chamówek jak Pawłowicz. Najwyższe standardy. Im głośniej któraś rozwora walnie bąka. Tym większy aplauz!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 53 razy 43

  Wszyscy ludzie, (bez elektoratu pis rzecz jasna !!!) a już w szczególności ludzie ciężko chorzy, mają pełne prawo czuć się dotknięci. Kaczyńskiemu to nawet do głowy nie przyszło ...
  TAK WŁASNIE PIS IDENTYFIKUJE SIĘ Z NARODEM !!!!!!!!!!!!!!!!

 • hikuj13

  Oceniono 37 razy 31

  Jarosław Kaczyński "ani przez sekundę nie chciał jej ukarać"
  OK, pozdrawiam pana jarka gestem lichockiej

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 31 razy 29

  "Prezes PiS miał w nim wyznać m.in., że "demokracja jest przereklamowana". "
  Wszystkie jego działania zmierzają do pokazania wam że możecie żyć bez demokracji.
  W PRL mogliście to i w pisokracji też będziecie mogli.

 • stasi1

  Oceniono 36 razy 28

  Jarek do Joanny: Gest był celny tylko proszę na przyszłość tego nie robić w obiektywach kamer i aparatów bo się policzymy

 • mariofromuk827

  Oceniono 28 razy 26

  Zupełnie niepotrzebnie. Dla ciemnego luda historyjka z podcieraniem oka, czy tam odgarnianiem włosów wystarczyła. Łyknęli.

 • pisowski_nieuk

  Oceniono 27 razy 23

  Szczęść Boże kochani. Kurduplowi się spodobało ale przypomniał sobie o wyborach.

 • jezierskiadam

  Oceniono 26 razy 22

  Kultura osobista, dobre maniery, obycie, ogłada, takt, dobre obyczaje, bon ton, elegancja, grzeczność, galanteria, obycie, savoir vivre, umiar, uprzejmość, wstrzemięźliwość, wytworność, kurtuazja, dżentelmeneria, szlif towarzyski, rycerskość, szarmanckość, polor, sznyt, szyk, wysoka kultura.
  *************************************** ********************************************************

  Te słowa zastąpiono terminem: - Poprawność polityczna i potępiono jako coś obrażającego uczucia religijne prawdziwego Polaka.
  Poprawność polityczna to zło. Samo zło. - Twierdzi banda katolickich biskupów, profesorów i polityków.

  *************************************** **********************************************************

  Takie uproszczenie jest poręczne politycznie, ale rodzi się proste pytanie:

  Co w miejsce poprawności politycznej?
  - W miejsce poprawności politycznej PiS proponuje chamstwo.

  Chamstwo w różnych wersjach. - W wersji Kaczyńskiego, wersji Jędraszewskiego, wersji Sasina, wersji Pawłowicz, wersji Rydzyka, wersji Gowina.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX