Sondaż: Duda zdecydowanym faworytem pierwszej tury. W drugiej mógłby mieć problem

Andrzej Duda pozostaje liderem poparcia przed wyborami prezydenckimi - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press. Badanie wskazuje, że choć prezydent ma szansę na najlepszy wynik w pierwszej turze spośród wszystkich kontrkandydatów, w drugiej różnice w poparciu mogłyby się zmniejszyć.

41 proc. - tyle według sondażu Ipsos dla OKO.press wynosi obecnie poparcie dla kandydującego w wyborach prezydenta Andrzeja Dudy. Na drugim miejscu znajduje się wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 25 proc. Podium zamyka europoseł Wiosny Robert Biedroń (9 proc.).

Na dalszych miejscach znaleźli się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i dziennikarz Szymon Hołownia (obaj po 7 proc.), a także poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (5 proc.).

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż

Jak wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press, w drugiej turze przewaga Andrzeja Dudy nad kontrkandydatką lub kontrkandydatem nie byłaby już tak znaczna. Gdyby obecnie urzędujący prezydent 24 maja konkurował z Małgorzatą Kidawą-Błońską, mógłby liczyć na głosy 48 proc. respondentów. Małgorzata Kidawa-Błońska - na 46 proc.

W przypadku starcia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem lub Szymonem Hołownią, wynik wyniósłby 47 proc. do 45 proc. dla Andrzeja Dudy. Gdyby w drugiej turze znalazł się Robert Biedroń, Andrzej Duda zwyciężyłby wynikiem 51 do 41 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 20-22 lutego metodą CATI na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1013 respondentów.

>>> Zobacz także: Izabela Leszczyna o emeryturach stażowych i pomyśle PO

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas dziesięć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta - obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, europosła Wiosny Roberta Biedronia, dziennikarza Szymona Hołowni, posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, a także prezesa partii Odpowiedzialność Leszka Samborskiego, byłego europosła Stanisława Żółtka, przewodniczącego Ligi Obrony Suwerenności Wojciecha Podjackiego i byłego działacza Kukiz'15 Piotra Stanisława Bakuna.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, a ewentualna druga - 24 maja.

Więcej o:
Komentarze (253)
Sondaż: Duda zdecydowanym faworytem pierwszej tury. W drugiej mógłby mieć problem
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 51 razy 43

  no to ladnie sie zaczyna....szefowa kampani wyborczej prezydenta dudy popelnia trzy przestepstwa:
  1 - rozwiesza ulotki w trakcie ciszy wyborczej
  2 - gryzie do krwi osobe ,ktora ja przytrzymywala do przyjscia policji
  3 - klamie w zeznaniach
  .....brawo duda - o lepsza szefowa trudno ! .. duda przegra wybory bo lamie Konstytucje i nie jest prezydentem wszystkich Polakow .... jest natomiast slugusem pisu i Kaczynskiego...druga kadencja dudy bylaby katastrofa dla Polski..

 • chopinn

  Oceniono 30 razy 28

  Jeśli przy takiej/takim:
  - non-stop propagandzie w TVPiS
  - zamykaniu ust opozycji w Sejmie
  - zastraszaniu przeciwników politycznych (już zaczynają się areszty)
  - wsparciu kościoła (niech rozłączenie KK od państwa będzie zadaniem numer jeden w nowym świecie)
  Duda nie ma gwarantowanej wygranej to znaczy, że jest już na przegranej.

  Dwoją się i troją, a i tak nie przekracza 50%. Co tylko znaczy, że możemy się spodziewać jeszcze więcej przekrętów ze strony PiS'u, które będzie można dodać do aktu oskarżenia przeciwko tym destrukcyjnym imbecylom intelektualnym.

  wyPAD2020

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 25

  Gdyby uległość wobec Kaczyńskiego mogła fruwać Andżej latałby jak gołębica.

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 24

  Uwaga żeby was nie pogryzła ta od Dudy co to chciałaby aby interes PiSu wyznaczał granice naszej wilnosci słowa ⚠⚠😂😂😂

 • jael53

  Oceniono 35 razy 21

  Brak charakteru zaczął być w Polsce cnotą. Uległość zyskuje poklask. I kto jeszcze ma wierzyć w te gawędy - bajędy o "umiłowaniu wolności"?

 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 19

  Nic nie pomoże panu Dudzie Andrzejowi.
  N, może jak by tak doprowadził w krótkich abcugach do wyrzucenia p.p. Ziobry, Piotrowicza, Szumowskiego, Lichockiej itd., to by cos pomogło.
  Ale jak mu się zaczął trend spadkowy - to tak będzie spadał...
  (A jak teraz jeszcze p. Pawłowicz wystąpi w TK jako "sędzia sprawozdawca", to dalsze punkty panu Dudzie Andrzeju ubędą - bo nawet ciemny lud nie trawi już głupoty pani Pawłowicz i wielu jej partyjnych koleżków....)
  I dlatego taka panika w PiS-ie: spindoktorzy prześcigają się w pomysłach.. Na szczęście panika podpowiada im tylko pomysły kompromitujące.

 • def11

  Oceniono 35 razy 19

  Istotna jest tendencja, a to kolejny sondaż niekorzystny dla Dudy i PiS-u, pokazujący spadek poparcia..

  p.s. Duda, Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Sasin, Wójcik, Szydło, Zalewska, Terlecki czy Lichocka, idziemy po was :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX