Wybory prezydenckie 2020. Dulkiewicz podpisała listę Hołowni, ale sama zbiera podpisy dla Kidawy-Błońskiej

Prezydentka Gdańska w sobotę podpisała się pod listą poparcia dla kandydatury Szymona Hołowni. Większe wsparcie od Aleksandry Dulkiewicz otrzymała jednak Małgorzata Kidawa-Błońska, dla której gdańszczanka sama zbiera podpisy.

"Nie tylko gotowość bojowa, ale i aktywność w działaniu! Dziękuję gdańszczankom, gdańszczanom i turystom za licznie składane podpisy pod kandydaturą" - napisała Aleksandra Dulkiewicz na Twitterze i dodała do wpisu zdjęcie ze zbiórki.  

Prezydentka Gdańska nawiązała do wcześniejszego wpisu Donalda Tuska, który "zameldował Pani Marszałek pełną gotowość bojową". 

W sobotę Szymon Hołownia zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z Aleksandrą Dulkiewicz. Kandydat na prezydenta podziękował za spotkanie w jej pięknym Gdańsku i za podpisanie listy poparcia".

>>> Izabela Leszczyna o tym, co znajdzie się w programie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie 2020

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas siedem komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta - obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, europosła Wiosny Roberta Biedronia, dziennikarza Szymona Hołowni, posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, a także prezesa partii Odpowiedzialność Leszka Samborskiego.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, a ewentualna druga - 24 maja.

Więcej o: