Donald Tusk włącza się do kampanii Kidawy-Błońskiej. "Zameldowałem pełną gotowość bojową!"

"Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową!" - napisał na Twitterze Donald Tusk zamieszczając zdjęcie ze spotkania z kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską. Wcześniej o planowanym spotkaniu wspominał przewodniczący partii Borys Budka.

Wpis Tuska skomentował szef kampanii kandydatki PO, Bartosz Arłukowicz. "I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!" - napisał.

Dwa dni temu Borys Budka stwierdził, że Małgorzata Kidawa-Błońska potrzebuje zaangażowania się Donalda Tuska w jej kampanię prezydencką. Budka powiedział, że Donald Tusk jest osobą, która przez ostatnie pięć lat "miała bardzo dobre relacje z głowami światowych mocarstw" i, jak dodał, która na arenie międzynarodowej jest wiarygodna. - Dziś potrzebujemy prezydenta, który patrzy na Polskę nie tylko poprzez pryzmat własnego obozu politycznego, tak jak robi to Duda, ale który zmierzy się z największymi wyzwaniami - mówił Budka.

Zobacz wideo >>> Izabela Leszczyna o tym, co znajdzie się w programie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Wybory prezydenckie 2020

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas siedem komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta - obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, europosła Wiosny Roberta Biedronia, dziennikarza Szymona Hołowni, posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, a także prezesa partii Odpowiedzialność Leszka Samborskiego.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, a ewentualna druga - 24 maja.

Więcej o: