Wybory prezydenckie 2020. Jolanta Duda, były prezes ŁKS i samozwańczy prezydent wśród kandydatów

Dotychczas w Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowano 10 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Wśród nich znalazły się nazwiska niewiele mówiące szerszej publice. Swój start w wyborach prezydenckich zadeklaorwali też m.in. polityk kojarzony z o. Tadeuszem Rydzykiem, były prezes ŁKS Łódź czy człowiek, który już teraz uważa się za prezydenta.

W PKW zarejestrowane są już komitety głównych graczy: Andrzeja Dudy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Szymona Hołowni, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Krzysztofa Bosaka. Na liście są jednak też niezbyt znane nazwiska: były polityk Unii Polityki Realnej a także były poseł PO Leszek Samborski, były europoseł powiązany z UPR i KNP Stanisław Żółtek i założyciel tworu politycznego o nazwie Liga Obrony Suwerenności Wojciech Podjacki, czy związany z Piotrem Liroyem-Marcem Piotr Stanisław Bakun. 

"Kandydatów na kandydatów" na prezydenta jest jednak więcej. Swój start w wyborach zadeklarował biznesmen z Piaseczna Jan Zbigniew Potocki. Potocki już teraz uważa się za prezydenta. Pałeczkę miał przejąć po działaczu emigracyjnym Juliuszu Nowinie-Sokolnickim, który także twierdził, że jest prawowitym prezydentem na uchodźstwie. Potocki używa tytułu hrabiowskiego, twierdzi, że obowiązuje konstytucja kwietniowa z 1935 r., a między Polską a Niemcami utrzymuje się stan wojny.

Wybory prezydenckie 2020. Egzotyczni kandydaci

Nie jest jasne, czy w wyścigu o fotel prezydenta wystąpi internetowy celebryta Mariusz Max Kolonko. Dziennikarz i vloger na razie nie przedstawił jasnej deklaracji. Swój start uzależnia od liczby zebranych podpisów pod internetową petycją. Ze strony petitiongo.org wynika, że podpisów, by Kolonko zdecydował się na start, wystarczy 2700, tymczasem do zarejestrowania kandydata potrzeba 100 tys. podpisów. 

>>>"PiS umie w konwencje". Duda z przytupem rozpoczyna kampanię wyborczą

Zobacz wideo

W wyborach chce startować też Duda, Jolanta Duda. Zbieżność nazwisk z prezydentem jest przypadkowa. Duda pochodzi z Chełma na Lubelszczyźnie, od wielu lat mieszka w Londynie, gdzie pracowała w bankowości. - Zdecydowałam się startować, ponieważ uważam, że Polska potrzebuje właśnie takiej osoby jak ja: świeżej, dynamicznej i ponad podziałami, która może zaproponować nowe dla nas a przystępne rozwiązania już uwierzytelnione sukcesem - mówiła w wywiadzie dla "Faktu". Pytana, czy nazwisko pomoże jej w zwycięstwie, powiedziała, że "reakcje na nazwisko są różne". - Ja chciałam odróżnić się kolorami, gdyż PiS woli kolory granatowe, a ja czerwone, ale widzę w kampanii pana Andrzeja Dudy kolory czerwone - powiedziała.

Start zapowiedział Mirosław Piotrowski. Były europoseł PiS kojarzony z o. Tadeuszem Rydzykiem stwierdził niedawno, że wiele środowisk katolicko-narodowych jest zawiedzionych prezydenturą Andrzeja Dudy.

Kolejny możliwy kandydat do Andrzej Voigt, ekspert Centrum im. Adama Smitha i były szef ŁKS Łódź. "Dziennik Łódzki" tak recenzuje jego działalność klubową: "W czasie jego rządów piłkarska drużyna spadła z ekstraklasy i kompletnie się rozsypała, a dług klubu znacząco się powiększył. Jedynym sukcesem Voigta było uzyskanie licencji na grę w I lidze".

Więcej o:
Komentarze (60)
Wybory prezydenckie 2020. Jolanta Duda, były prezes ŁKS i samozwańczy prezydent wśród kandydatów
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 30 razy 22

  W Polandii, żeby wygrać wybory wystarczy zmienić Imię na 500, a nazwisko na Plus i już wygrana w kieszeni! :P

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 21 razy 21

  Hrabia Potocki
  Hrabia, co kioski obrabia.
  A nawet książę, co psy wiąże.

  Ten człowiek uznaje konstytucję z 1935 roku, a nie wie przy tym, że ustrój stanowy w Polsce zniesiono w 1921, kiedy zapisano, że nie uznaje się przywilejów rodowych, stanowych, tytułów prócz naukowych, urzędowych i zawodowych.

  Kolejny "napoleon" z domu wariatów.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 19 razy 19

  "Potocki używa tytułu hrabiowskiego, twierdzi, że obowiązuje konstytucja kwietniowa z 1935 r., a między Polską a Niemcami utrzymuje się stan wojny."

  Zamknąć tego gościa w Tworkach, w sali obok tej przeznaczonej dla Kaczyńskiego.

  "W wyborach chce startować też Duda, Jolanta Duda"

  Popieram. Przy lotności pisowskiego elektoratu byłaby szansa, że Adrian nie przejdzie do drugiej tury.

 • rozterka47

  Oceniono 18 razy 16

  Kpiny sobie ludzie robią . Dosyć już jednego prezydenta wydmuszki .

  WyPAD 2020 .

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 19 razy 13

  Skoro Jadźka i somsiad starują, to ja tęż mogie?

  Deklaruję - wybierzcie mnie :) Mój program

  - zlikwiduję Konkordat
  - odbiorę klerowi wszystkie nieruchomości i grunty oraz znacjonalizuję je
  - zakażę działalności zarobkowej wszelkich "religii" mających swoje władze lub centra za granicą
  - ograniczę Sejm do 50 posłów, przy czym będzie to wyłącznie zaszczytna służba dla Polski, wynagradzana co miesiąc jedynie średnią krajową wypłatą.
  - zlikwiduję bezdomność i ubóstwo - wszelkie dotychczasowe wydatki idące na złe cele (KK, xx% z MON, zyski spółek Skarbu Państwa itp) przeznaczę na Obywatelską Emeryturę (każdy Polak powyżej 60 lat niezależnie od stażu pracy dostanie emeryturę minimalną)
  - zadbam o Seniorów - zostanie wykorzystana ich doskonała wiedza, każdy emeryt jeśli zechce, otrzyma pracę
  - w ciągu 2 lat zlikwiduję wszystkie piece na węgiel - zastąpię je urządzeniami opartymi o odnawialne źródła energii
  - nawiążę najlepsze od lat stosunki z krajami sąsiadującymi, rozwinę handel sąsiedzki i wspólny biznes
  - wprowadzę surowe warunki zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa, oparte wyłącznie o wykształcenie, wiedzę, doświadczenie
  - wspólnie z polskimi i światowymi ekspertami opracuję nowy Kodeks Biznesu - prosty, przejrzysty, klarowny, przyjazny dla tworzenia przedsiębiorstw
  - zadbam o środowisko naturalne, rocznie będziemy nasadzać 10 x tyle drzew, ile wycinamy
  - zadbam też o zwierzęta, ograniczę do sanitarnego minimum zakres działania kół łowieckich, ograniczę wpływ lobby myśliwskiego, zlikwiduję wszystkie fermy "futerkowe", przeznaczę środki na opiekę dla zwierząt bezdomnych
  - umożliwię wszystkim chętnym całkowicie bezpłatną naukę w szkołach wyższych
  - przeznaczę wysokie granty na działalność prospołeczną, lecznictwo, rozwój nauki i medycyny
  - znajdę odpowiednie środki do wsparcia sztuki, finansowania dobrych, pozytywnych projektów, teatrów, kin, galerii oraz niezależnych twórców z każdej "branży", doprowadzę do rozkwitu kultury i sztuki w Polsce
  - ramię w ramię z ekspertami wszystkich opcji politycznych utworzę Polski Rząd, który będzie realizował w/w wytyczne, nie będzie lepszych, gorszych, czerwonych, czarnych - będziemy razem pracować dla Polski i wspólnego dobrobytu

  Pomysłów mam wiele i je zrealizuję - wystarczy tylko na mnie zagłosować :)

 • niktwazny126

  Oceniono 15 razy 11

  Trzeba być nie lada desperatem, żeby chcieć objąć urząd prezydenta na tonącym okręcie.

 • gokle

  Oceniono 10 razy 10

  4 lata Dudy wystarczą.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 9 razy 7

  Ja też wystartuje,obiecuję wam rodacy co tylko będziecie chcieli ,POMOŻECIE???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX