Budka: Donald Tusk jest potrzebny. Obiecał, że zaangażuje się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Borys Budka stwierdził, że kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska potrzebuje zaangażowania się Donalda Tuska w kampanię prezydencką, bo np. jest "osobą wiarygodną na arenie międzynarodowej". - Dziś potrzebujemy prezydenta, który patrzy na Polskę nie tylko poprzez pryzmat własnego obozu politycznego - podkreślił przewodniczący PO.

Borys Budka w piątek w TVN24 odniósł się do przegłosowania dwóch miliardów złotych m.in. dla Telewizji Polskiej. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział, że opozycja różni się od Prawa i Sprawiedliwości tym, że jej "chodzi o Polskę", a nie o to, aby pieniądze z podatków były przeznaczane na "propagandę". Jak dodał, Andrzej Duda powinien zawetować "szkodliwą ustawę".

Natychmiast przedłożymy w parlamencie projekt ustawy, która zagwarantuje, że te pieniądze nie wrócą z powrotem do PiS-owskich mediów po ewentualnej wygranej prezydenta Dudy (...) Wszelkie zło rozpoczęło się w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku i to zło można właśnie pożegnać w wyborach majowych

- powiedział polityk opozycji.

"Potrzebujemy prezydenta, który zmierzy się z największymi wyzwaniami"

Budka stwierdził, że Donald Tusk jest osobą, która przez ostatnie pięć lat "miała bardzo dobre relacje z głowami światowych mocarstw" i, jak dodał, która na arenie międzynarodowej jest wiarygodna. Budka podkreślił, że Tusk jest potrzebny w kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Dziś potrzebujemy prezydenta, który patrzy na Polskę nie tylko poprzez pryzmat własnego obozu politycznego, tak jak robi to Duda, ale który zmierzy się z największymi wyzwaniami

- zaznaczył Borys Budka. Polityk PO dodał, że Tusk może dać "świadectwo", jak błędna polityka zagraniczna doprowadziła do izolacji Polski na arenie międzynarodowej.

"Proszę zwrócić uwagę, z jakim paradoksem mamy do czynienia"

Budka skomentował również czwartkowe spotkanie Dudy z mieszkańcami Łowicza, podczas którego policja zatrzymała 65-latka, który trzymał transparent z napisem "Mamy durnia za prezydenta". Stwierdził, że mamy do czynienia z paradoksem, ponieważ prokuratura nie potrafi skutecznie działać w sprawie wieszania podobizny europosłów PO na szubienicach (sprawę umorzono).

Prokuratura umarza postępowania w przypadku antysemickich, ksenofobicznych zachowań w miejscach publicznych. Prokuratura apeluje na korzyść antysemitów. Minister Zbigniew Ziobro składa sprzeciw wobec odmowy wpisania na listę adwokatów człowieka, który wieszał podobizny europosłów

- powiedział polityk. Podkreślił, że na wiece wyborcze przychodzą i zwolennicy, i przeciwnicy danego kandydata na prezydenta. Jak zaznaczył, nie pochwala tego typu zachowania, ale jeśli "wyborca chce skrytykować, to krytykuje nie prezydenta, krytykuje kandydata".

>>> Budka komentuje wpadki Kidawy-Błońskiej. "Nikt nie jest doskonały". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (92)
Budka: Donald Tusk jest potrzebny. Obiecał, że zaangażuje się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Zaloguj się
 • asr1

  Oceniono 24 razy 8

  Oj Budka , Budka czy wy niczego się nie nauczycie ??? tusk w kampanii Kidawy to pocałunek śmierci, wybory prezydenckie toczą się nie o polityką zagraniczną tylko o politykę wewnętrzną. Co dobrego jest w udziale w kampanii tuska: picera, nieroba, człowieka który wszystko zamieniał w szajs tak jak pislam. Co on dobrego zrobił ?? pokażcie mi : elektrownię jądrową ??, reformę sądownictwa ??, a może zrobił co trzeba z prokuraturą ?? ile czasu Seremet prosił go uprawnienia do zarządzania prokuraturą !!!, a rabunek OFE, absurdalne wydłużenie wieku emerytalnego wszystkim płatnikom składek tylko nie wysługującej się kolejnym rządom ubecji !!!, był tak głupi, że nawet nie zrobił porządku z CBA, a ABW ewidentnie go wystawiło. To leń, nierób i picer który niczego w polityce porządnie nie zrobił !!! A nie postawienie przed TS kaczyńskiego, ziobry, macierewicza to grzech śmiertelny !!!. Jeżeli Kidawa przegra wybory to przez tuska !!! bo duda ?? duda to pan nikt !!! bez kaczyńskiego.

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 8

  Ja absolutnie rozumiem Tuska, że nie bardzo chce narażać swoją rodzinę na powrót pod PiSowski miotacz kaczego łajna, ale powinien się jednak trochę bardziej zainteresować losami kraju i swojej jakby nie było partii, w której po jego odejściu nie bardzo widać ludzi z ikrą.
  Kolejna kampania - i o platformersach znowu cicho... A przecież to ich "zasługa", że do władzy znów dorwało sie chamstwo i cwaniactwo.

 • elbertson

  Oceniono 7 razy 5

  wezcie się smierdzące lenie za robotę,
  jedyny program jaki macie to odsunąć PiS od władzy i czekanie na Tuska, to dzieki waszemu lenistwu, megalomanii i pysze miliony Polaków maja ten pasztet.

 • snooka

  Oceniono 11 razy 5

  Tymczasem Leszek Miller ujawnia prawdę o Bolku "Motorowodniaku" :-)

 • stefan4

  Oceniono 4 razy 4

  > Natychmiast przedłożymy w parlamencie projekt ustawy, która zagwarantuje,
  > że te pieniądze nie wrócą z powrotem do PiS-owskich mediów po ewentualnej
  > wygranej prezydenta Dudy

  Panie Budko, dobrze, że przedłożycie; byłoby jeszcze lepiej, gdybyście już przedłożyli; ale to NIE WYSTARCZY do wygrania wyborów. To jest gest nijaki i beznadziejny, a my czekamy na coś świeżego i sensownego. Na co najmniej coś takiego, jak propozycja Grodzkiego, żeby kasę przeznaczoną na krzewienie raka telewizyjnego przekierować na leczenie raka u pacjentów.

  Dopóki pani Kidawa-Błońska nie ma nawet takich pomysłów, to nie zbierze poparcia. I nawet Tusk jej nie pomoże. Na razie jedynym powodem głosowania na nią może być tylko to, że Duda jest gorszy.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 5 razy 3

  Mimo całego szacunku pomysł z P. Tuskiem chyba nie końca jest trafiony. Pan i koledzy jakby nie patrzyć to inne pokolenie. Tak będzie lepiej, bez żadnych skojarzeń i porównań. Pracujcie na własny rachunek , to zwiększa szanse !

 • tempa-dzida2

  Oceniono 17 razy 3

  Kłamstwa TVP-is trudno będzie zagłuszyć. Szczególnie jeśli dostaną 2 mld na kampanię Dudy.
  Ale, "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy ..."

 • kadykianus

  Oceniono 2 razy 2

  PO jest skończona. Ten koleś już nie wie którego trupa wykopać. Głupota Tuska doprowadziła PiS do władzy. Czekam na zmierzch wszelkich partii centrowych. On już się dokonuje. Bądź zimny albo gorący, zimnego z ust swych wypluje. Albo Lewica i druga Holandia razy dwa albo Białoruś. Wybieraj. I tak ma być.

 • zak52

  Oceniono 10 razy 2

  Zabawna jest ta kampania. Opozycja zamiast wspierać swoją kandydatkę, jeździ za prezydentem Dudą, a Kidawa-Błońska spaceruje sama jak we mgle. Tusk zapewne też wesprze tylko Prezydenta. Wymarzona najglupsza opozycja jaką można sobie wyobrazić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX