Wiceminister sprawiedliwości kpi z napaści na sędzię w Rybniku. "Był nożyk do obierania ziemniaków"

"Był nożyk do obierania ziemniaków, podobno nikt nikogo nie skopał, lekarz nie musiał interweniować" - napisał na Twitterze Michał Wójcik. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do czwartkowej napaści na sędzię w sądzie w Rybniku.

W czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku 39-letni podsądny napadł na sędzię Sylwię Rehlis podczas rozprawy. Jak poinformowało Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", mężczyzna "przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał". Napastnik został obezwładniony przez protokolanta i ochroniarzy. Policja ustaliła, że przyniósł do sądu niewielki nóż, ale musiał go oddać do depozytu, gdy zapiszczały bramki.

Na 39-latka nałożono karę pozbawieniem wolności na okres 14 dni na podstawie art. 49 Ustawy o ustroju sądów powszechnych, który mówi o naruszeniu powagi, spokoju, porządku czynności sądowych.

"Był nożyk do obierania ziemniaków"

Napaść na sędzie w rybnickim sądzie skomentował na Twitterze Michał Wójcik.

Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i... prawda wg Iustitii. Był nożyk do obierania ziemniaków, podobno nikt nikogo nie skopał, lekarz nie musiał interweniować, a awanturujący się mężczyzna został zatrzymany. Niezależnie od tego, nie ma zgody na jakąkolwiek przemoc

- ironizował sekretarz stanu w minierstwie sprawiedliwości i poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (pisownia oryginalna).

"Pomyśl pan, zanim coś napiszesz!"

Post Wójcika wywołał oburzenie wśród użytkowników internetu. "Za taki wpis w cywilizowanym kraju wyleciałby pan ze stanowiska jeszcze dzisiaj, ewentualnie jutro rano", "No tak, jak wiadomo, nożyk do obierania ziemniaków jest całkowicie niegroźny. Poważną krzywdę można zadać tylko 50-centymetrową maczetą", "Pomyśl pan, zanim coś napiszesz!" - pisali komentujący.

Aroganckie drwiny w wykonaniu urzędnika ministerstwa sprawiedliwości w sytuacji, gdzie została pobita i skopana sędzia, jest naprawdę czymś odrażającym. Naprawdę może być pan z siebie dumny, dno zostało osiągnięte

- napisała jedna z użytkowniczek portalu społecznościowego.

Czytaj także: Nowe informacje ws. napaści na sędzię w Rybniku. 39-letni podsądny zostawił nóż przy bramkach

>>> Tomczyk: PiS przejmuje sądy, żeby przed nimi nie odpowiadać. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: