Podkomisja smoleńska może pracować spokojnie. W tym roku dostanie 2,7 mln zł

Ponad 2,7 mln zł - tyle w roku 2020 z budżetu trafi do podkomisji smoleńskiej, kierowanej przez Antoniego Macierewicza, posła Prawa i Sprawiedliwości oraz byłego ministra obrony narodowej.

Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej, zamieścił nagranie z senackiej komisji obrony narodowej, podczas której MON przekazało informacje na temat kosztów działalności podkomisji smoleńskiej. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że w 2020 roku MON na podkomisję smoleńską przekaże dokładnie 2 mln 746 tys. złotych.

Z tym, ile pieniędzy pochłania funkcjonowanie podkomisji smoleńskiej, było już kilka problemów. Jeszcze na początku tego roku MON w odpowiedzi na interpelację poselską tłumaczyło jedynie, że działa ona "w oparciu o roczny budżet". Teraz jednak m.in. w związku z przyjęciem budżetu na 2020 rok przez Sejm, stało się jasne, że wypłynie także pełen kosztorys.

Czytaj więcej: Znikający raport podkomisji smoleńskiej. A w nim? Nowa wersja ws. wybuchów. Są też zawiadomienia na ludzi Millera

Dotychczasowe ustalenia podkomisji smoleńskiej. Raport miał być w styczniu

Wątpliwości wielokrotnie budziły także ustalenia powstałej w 2016 roku podkomisji smoleńskiej, której szefem jest poseł PiS Antoni Macierewicz. Podkomisja zmieniała wnioski i ustalenia - przykładowo, najbardziej aktualne informacje z jej prac pochodzą z 10 kwietnia 2019 roku (9. rocznica katastrofy smoleńskiej). W raporcie wskazywano na rzekome odnalezienie śladów materiałów wybuchowych w TU-154M, ale wycofano się z doniesień o bombie termobarycznej.

Jednak jak dotąd największym zainteresowaniem cieszył się tzw. raport techniczny podkomisji, w którym "unieważniano" raport komisji Millera na temat katastrofy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej.

W marcu 2019 roku w rozmowie w RMF FM ówczesny marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o postępy w badaniach podkomisji smoleńskiej, odparł: - Jeżeli powiem, że niczego nie dowiedziałem się więcej (o katastrofie smoleńskiej - red.), to to będzie zgodne z prawdą.

Tuż po wyborach Antoni Macierewicz obiecywał, że gdy zakończone zostaną badania uniwersytetu Wichita, to raport jego komisji ujrzy światło dzienne. Miało stać się to pod koniec 2019 roku lub w styczniu 2020 roku.

>>> Kiedy wrak tupolewa wróci do Polski? Sellin: Rosjanie zachowują się tak, jakby trzymali łup wojenny:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (317)
Podkomisja smoleńska dostanie w 2020 roku 2,7 mln zł
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 100 razy 100

  Tak się bawimy za państwowe pieniądze panie prezesie .
  Dochodzimy i dochodzimy jeden tak dochodził i panienka złamała mu penisa.

 • kiesier

  Oceniono 95 razy 93

  2.700.000za ucieszenie świra to nie tak dużo ale
  porównajmy z innymi aferami sprzed lat np Afera ośmiorniczkowa - 50zł.

 • antonikarcz

  Oceniono 87 razy 87

  PiSowskie złodziejstwo trwa w najlepsze, nawet na trupach robią kasę.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 69 razy 67

  Najwiekszy polski przekret XXI w. trwa w najlepsze, w bialy dzien, oswietlony latarnia napedzana weglem (rosyjskim).

 • rts44

  Oceniono 65 razy 65

  Te sqrwysyny pisowskie dalej ludzi maja w dudzie!Nic sobie z krytyki nie robią tylko kradną ile się zdąży do swego końca

 • efi ehad

  Oceniono 61 razy 59

  Świetnie skoro suweren nie reaguje Niech kradną

 • mark6

  Oceniono 62 razy 58

  To jest ku... GIGANTYCZNY SKANDAL !!
  To plucie Polakom, nie mylić z polactwem z Małopolski, w twarz !!
  To państwo nie ma prawa do samodzielnego bytu. Nieszczęście, że to BAGNO zwane Polską nikt nie wezmie w " Zabory" nawet za darmo.
  SZALEŃCOWI daje się " lekką ręką " MILIONY a pieniędzy nie ma na np. służbę zdrowia.
  Obrona Narodowa nie istnieje. W zamian " prawdziwi polacy " bronią granic przy pomocy różańców ? Wprowadza się " strefy"wolne od pewnej grupy ludzi wzbudzając śmiech na świecie.
  Polskie KOŁTUŃSTWO zmieszane z KATODEBILIZMEM to gorsze niż " bomba atomowa".
  .." Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą "...
  Otto von Bismarck / 100 lat temu/
  Jak widać SKRETYNIENIE tego tzw. narodu znane jest od wieków !

 • earthboundmisfit

  Oceniono 53 razy 51

  Kradzież pieniędzy publicznych w majestacie bezprawia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX