Szefowa kampanii Dudy tłumaczy się ze słów o wolności słowa. "Nie ma zgody na hejt. To nie jest cenzura!"

- Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa - oznajmiła w TVP szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. W czwartek adwokatka wyjaśniała swoją wypowiedź, zapewniając, że "to nie jest cenzura" i opowiada się za wolnością słowa.

Zaledwie w środę ogłoszono skład sztabu prezydenta Andrzeja Dudy na wybory prezydenckie, a tego samego dnia szefowa jego kampanii udzieliła wywiadu, który szybko obiegł media. Adwokatka Jolanta Turczynowicz-Kieryłło oznajmiła bowiem w programie "Gość Wiadomości" w TVP, że:

Jeśli mówimy o korzystaniu z wolności słowa, to musimy brać pod uwagę także wiele innych aspektów, które ze sobą niesie. Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa. W sprawach, w których bardzo mocno broniłam interesu narodowego, tam zaznaczałam te granice, których uważam, nie można przekroczyć, bo już się nie działa w interesie publicznym.

Słowa Turczynowicz-Kieryłło były szeroko komentowane przez polityków i dziennikarzy. Jarosław Kurski z "Gazety Wyborczej" przypominał, że to właśnie szefowa kampanii Dudy "nazywała medialnym hejtem" publikacje o astronomicznych zarobkach w TVP.

Wiele osób przypominało, że to właśnie kancelaria Turczynowicz-Kieryłło wysyłała do mediów wnioski o usunięcie artykułów o związkach NBP z aferą KNF. Słowa szefowej kampanii Dudy komentowała też kandydatka KO na prezydentkę Małgorzata Kidawa-Błońska, która stwierdziła: - To jest pokazanie do czego dąży PiS: żebyśmy nie mogli swobodnie się wypowiadać.

Turczynowicz-Kieryłło tłumaczy swoją wypowiedź o wolności słowa. Odpowiada m.in. Giertychowi

Do sprawy odniosła się w czwartek bohaterka zamieszania. Jak pisała na Twitterze:

Nie ma zgody na hejt. To nie jest cenzura!

Jolanta Turczynowicz-Kieryłłowolność odpisywała też poszczególnym krytykom swoich słów. Posłowi Michałowi Szczerbie:

Jestem za wolnością słowa i kulturą polityczną - Nie ma to nic wspólnego z hejtem, czyli mową nienawiści, która narusza godność drugiego człowieka.

Z kolei do adwokata Romana Giertycha, który stwierdził, że podważa ona art. 54 Konstytucji, gwarantujący prawo wolności słowa każdemu, odpowiedziała:

Wolność słowa to też odpowiedzialność za słowo. Polecam orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Hejt jest jej niebezpiecznym nadużyciem. Nie ma na to zgody.
Więcej o:
Komentarze (218)
Szefowa kampanii Dudy tłumaczy się ze słów o wolności słowa. "Nie ma zgody na hejt. To nie jest cenzura!"
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 68 razy 64

  to nie jest cenzura. To jest pisbolszewicki zamordyzm.

  Pisbolszewicy krytykować mogą, bo to się im należy - reszcie od krytyki pisbolszewików wara.

 • zdzich02

  Oceniono 58 razy 54

  Myśl przewodnia PiS:
  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."
  Autor: Józef Cyrankiewicz

 • mmgazeta

  Oceniono 48 razy 40

  Muszę tę panią zmartwić, bo jeżeli "nie ma zgody na hejt", co miałoby oznaczać, że zarzutem tzw. hejtu można komuś zatkac usta to znaczy, że jest cenzura.

 • dejtrejder

  Oceniono 40 razy 36

  Piękna klęska w maju czeka dudę! Czego mu serdecznie, z całego serca życzę :)

 • pisowski_nieuk

  Oceniono 37 razy 31

  Niech powie wprost, że wczorajszy wywiad był dla odmozdzonych wiejskich nieuków, oglądających chlew Kurskiego.

 • biesczad1

  Oceniono 29 razy 27

  Jasne, a przykładem na WOLNOŚĆ SŁOWA, jest TVPiSzczujnia - czy tak, pani szefowo kampanii PADa?...

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 27

  O czym ty bredzisz "słoneczko" Dudy , chyba że o występie tej "pani" , to zgoda .

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 29 razy 25

  Ale godzi się na to co wyprawiają w TVP Parejra z Rachujem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX