CBOS o "kolejnym pogorszeniu notowań" Andrzeja Dudy. Rośnie liczba negatywnych ocen

57 proc. badanych wypowiada się pozytywnie na temat prezydentury Andrzeja Dudy, co oznacza spadek od stycznia o 3 punkty procentowe - wynika z badania CBOS. Jednocześnie wzrosła liczba ocen negatywnych.

"W lutym rejestrujemy kolejne, po styczniowym, pogorszenie notowań głowy państwa" - poinformowało Centrum Badania Opinii Społecznej w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Z danych CBOS wynika, że obecnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się pozytywnie 57 proc. badanych, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Negatywnie prezydenturę ocenia 36 proc. respondentów (wzrost o 5 punktów procentowych).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-16 lutego.

>>> Zobacz także: "Zenek" sukcesem TVP? Wiceminister kultury komentuje

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie 2020

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas siedem komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta - obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, europosła Wiosny Roberta Biedronia, dziennikarza Szymona Hołowni, posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, a także prezesa partii Odpowiedzialność Leszka Samborskiego.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, a ewentualna druga - 24 maja.

Więcej o: