Drugi dzień akcji CBA wobec Banasia. Funkcjonariusze w mieszkaniu syna prezesa NIK

W czwartek funkcjonariusze CBA kontynuowali czynności w sprawie Mariana Banasia. Weszli do mieszkania syna prezesa NIK, Jakuba. Dzień wcześniej CBA przeszukało blisko 20 miejsc w związku ze śledztwem dotyczącym majątku Banasia.

Jest dalszy ciąg sprawy prezesa NIK Mariana Banasia. W czwartek rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkania syna Banasia, Jakuba, w Wyszkowie w woj. mazowieckim - donosi RMF FM. Gazeta.pl potwierdziła nieoficjalnie. że były to już wcześniej zaplanowane działania, ale CBA zabrakło czasu w środę na dokończenie akcji. Funkcjonariusze pojawili się jeszcze w jednej lokalizacji, ale z naszych informacji wynika, że to koniec akcji CBA na ten moment.

Działania w czwartek objęły wyłącznie przeszukania, nikomu nie postawiono zarzutów, nikogo też nie zatrzymano. Wszystkie czynności zostały już zakończone.

>>> Cymański o Banasiu: Mi jest ciężko uwierzyć, że jest przestępcą

Zobacz wideo

Akcja CBA wobec Banasia

W środę CBA weszło do 20 miejsc w związku ze sprawą Mariana Banasia. Prokuratura Regionalna w Białymstoku, która prowadzi śledztwo ws. Banasia, przekazała, że przeszukania objęły "mieszkania prywatne szeregu osób, firmy i pomieszczenia służbowe w Najwyższej Izbie Kontroli". Jak wynikało z doniesień medialnych przeszukano pokój hotelowy, który zajmował Jakub Banaś, czy mieszkanie, w którym były żona i córka Banasia.

Z gabinetu szefa NIK funkcjonariusze CBA wyszli w środę przed godz. 22. Według służby prasowej Izby, na wejście do gabinetu i przeszukanie nie zgadzali się ani przedstawiciele Izby, ani ochrona obiektu. Co udało się tego dnia znaleźć?

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń, śledczy dotarli do dwóch kserokopii umów.

Podpisanych przez Mariana Banasia i przez inną osobę, które w zasadzie są jednobrzmiące, natomiast różnią się wysokością wskazanego miesięcznego czynszu dzierżawnego. W jednym przypadku jest to kwota 4 tysięcy złotych, w drugim jest to kwota 8 tysięcy złotych. Zatem ustalenia takie powodują konieczność poszukiwania oryginału umowy, a także umożliwiają wywiedzenie, że mogą istnieć inne umowy sygnowane przez te osoby

- mówił Sawoń.

Jak podkreślała PR w Białymstoku, przeszukania pomieszczeń nie są objęte immunitetem, choć immunitet ma sam Banaś jako prezes NIK. Śledczy podnosili, że realizowali "przepisy prawa tj.  zabezpieczenie rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie, a więc m.in. dokumentów dotyczących nabywania nieruchomości".

Więcej o:
Komentarze (91)
Akcja CBA wobec Mariana Banasia. 20 lutego funkcjonariusze przeszukali mieszkanie syna prezesa NIK
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 32 razy 30

  O której władzy mówiło się, że bohatersko walczy z problemami, które sama tworzy? Przypadek Banasia to idealny przykład takiego postępowania.
  Były wątpliwości, co do tego pana PRZED wybraniem go na szefa NIK. Patrzcie PiSowcy, ile mniej byłoby problemów, gdybyście wtedy posłuchali opozycji zamiast ją uciszać, jak zawsze.

 • niktwazny126

  Oceniono 20 razy 20

  Dzisiaj poszli do syna Banasia na pączki? A wszystko po to, żeby nam, wyborcom, udowodnić, jak to bezkompromisowe władze, swoich też kontrolują. Przez parę miesięcy działań nie podejmowali, ale okres przedwyborczy, trzeba elektoratowi pokazać, że jest sprawiedliwie, zgodnie z prawem, uczciwie. Po wyborach wróci do normy, znowu będą swoich kryształowych awansować, chronić i nagradzać.

 • konigin

  Oceniono 17 razy 17

  Malzonki bankstera-mitomana nie mozna bylo spytac o majuntek, bo to godzilo w jej wolnosc i dane osobowe, ale do doroslych dzieci Mariana (tylko dlatego, ze popadl w nielaske rezimu) rezim nasyla agentow juz drugi dzien.

 • kuba161048

  Oceniono 16 razy 16

  Idźcie za wskazanie palca Lichockiej to znajdziecie więcej umów nie tylko Banasia , morze też będą umowy Jarka na budowę wież , może coś o Skokach i jeszcze parę innych.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 15 razy 15

  Coś mi się wydaje, że z dużej chmury będzie mały deszcz. Te wczorajsze akcje miały być medialne, dla odwrócenia uwagi od prawdziwych problemów, z którymi musi się zmierzyć PIS !

 • marymania

  Oceniono 13 razy 13

  Banaś jest gangsterem, ale nie idiotą. Wie gdzie trzymać papiery na konkurencyjną bandę złoczyńców. Czy przekopali mu ogródek? Czy zbadali kubły na śmieci? LOL

 • pablo_spear

  Oceniono 16 razy 12

  Zero przejmuje powoli kontrole nad sluzbami. Juz ma kontrole nad prokuratura i sadami. Ten koles majac 19 poslow bedzie praktycznie kontrolowal panstwo. On moze kazdego wsadzic do pierdla! To jest dramat do czego doszlo w PL 😫😫😫

 • ffstv

  Oceniono 12 razy 12

  a półtora roku temu w sejmie marszałek Witek wyłączyła posłowi Kropiwnickiemu mikrofon jak mówił o przewałach Banasia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX