Nie będzie kary dla Joanny Lichockiej? PiS nie wystąpi z wnioskiem o jej ukaranie. "Nie widzę podstaw"

Rzecznik dyscypliny klubu parlamentarnego PiS Waldemar Andzel poinformował, że na razie nie wystąpi z wnioskiem o ukaranie Joanny Lichockiej. Posłanka w ubiegłym tygodniu pokazała posłom opozycji środkowy palec.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości był w czwartek gościem Radia Piekary. Waldemar Andzel został zapytany m.in. o to, czy nie jest mu wstyd za zachowanie koleżanki z partii. - Pani poseł Lichocka przeprosiła. Nie jest to stosowne zachowanie, ale niestosowne jest też zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej. (...) Gorsze rzeczy mówiła i pokazywała poseł Kinga Gajewska. To znacznie gorsze zachowania i jakoś o tym w mediach przez dłuższy czas się nie mówi, a tutaj przez tydzień, codziennie - odpowiedział rzecznik dyscypliny w PiS.

Kara dla Joanny Lichockiej za środkowy palec? "Nie widzę podstaw"

Waldemar Andzel powiedział, że jako rzecznik dyscypliny w Prawie i Sprawiedliwości, nie widzi na razie przesłanek, by wnosić o karę dla Joanny Lichockiej:

Na razie nie widzę podstaw, by występować z wnioskiem o karę. Pani poseł przeprosiła, za gest, który pokazała. (...) Nie trzeba ciągle o tym mówić. Wcześniej trzeba wrócić do tego, jak na sali sejmowej zachowywali się posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy sprowokowali tę sytuację. Ja muszę zbadać całą sprawę. To hipokryzja, to co uprawia opozycja.

- Wszyscy powinni zachowywać się na odpowiednim poziomie. Ale media nie zajmują się w ogóle tym, jak się zachowują posłowie Platformy - dodał Waldemar Andzel dowodząc, że sprawa ta jest "tematem zastępczym" dla mediów i służy atakowi na PiS.

>>>  "W mało fortunnym momencie to oko panią poseł zaswędziało" 

Zobacz wideo

Podczas posiedzenia Sejmu w czwartek 13 lutego posłanka Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w kierunku opozycji. Miało to miejsce po debacie nad przyznaniem mediom publicznym prawie dwóch miliardów złotych rekompensaty za straty z abonamentu. Sama Joanna Lichocka przekonywała, że nie pokazała środkowego palca, tylko pocierała oko czy odgarniała sobie włosy. 

Więcej o:
Komentarze (131)
Nie będzie kary dla Joanny Lichockiej? PiS nie wystąpi z wnioskiem o jej ukaranie. "Nie widzę podstaw"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 44 razy 42

  Już dawno temu mówiłem i pisałem, że gdziekolwiek wlezą PiSiory - tam zrobią chlew.
  I robią. Nieważne, czy to sejm, czy cmentarz.

 • antropoid

  Oceniono 39 razy 37

  W Polsce "dobrej" zmiany niedługo na sali obrad Sejmu RP będzie można ściągnąć gacie i narobić na mównicy - i też "nie będzie podstaw" do ukarania.
  Pod warunkiem, że zrobi to pisior...

 • pan.szklanka

  Oceniono 35 razy 35

  Środkowy palec Lichockiej ma szansę stać się w tym kraju pierwszą świecką relikwią.

 • kuba161048

  Oceniono 26 razy 26

  Będziemy się zajmować Lichocką czy się wam podoba czy nie .
  Jej palec jest tak cenny , że nie da rady trzeba o tym pamiętać i ciągle przypominać.

 • aldisek

  Oceniono 27 razy 25

  Za powiedzenie: "Panie marszałku kochany" była kara 3 tys.PLN dla posła opozycji. A za środkowy palec tylko delikatne pouczenie. A za danie w mordę komuś z opozycji to jaka kara? Nagana czy nagroda? A danie w mordę komuś z PiSu? Np. pani Lichockiej? To chyba kara śmierci.

 • wernyh

  Oceniono 24 razy 22

  PiS - ręką Lichockiej - pokazał nam faka,
  pokazał go w stronę każdego Polaka.
  I na kogo teraz, kochany Polaku,
  zamierzasz głosować po tym pisim faku?
  Jeżeli chcesz rady, oto mądra rada:
  skoro PiS cię opluł - nie mów, ze deszcz pada.

 • Grzegorz Krężel

  Oceniono 19 razy 19

  Nie ma podstaw bo w pisie takie gesty to chleb codzienny i nie ma w tym nic dziwnego... A panu rzecznikowi jakby na twarz napluć, to powie, że deszcz pada... Pisia władza, oisie standardy...

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 20 razy 18

  Czy oni odtwarzają jakąś płytę?
  Zapytałbym pana Andzela czy on jest celowo uparty jak muł czy po prostu tępy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX