Szefowa kampanii Dudy w TVP: Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń

- Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa - powiedziała w "Gościu Wiadomości" TVP szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

W środę prezydent Andrzej Duda ogłosił skład swojego sztabu wyborczego - szefową jego kampanii na wybory prezydenckie 2020 została adwokatka Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Jeszcze tego samego dnia wieczorem Turczynowicz-Kieryłło pojawiła się w programie "Gość Wiadomości", w którym zapewniała, że kampania prezydenta będzie "pełna słońca, życzliwości", mocno akcentująca wartości takie jak rodzina.

Już na początku rozmowy z Edytą Lewandowską szefowa kampanii Dudy mówiła, że to będzie kampania, w której "liczy się nie tylko wolność słowa, ale odpowiedzialność za słowa".

>>> "PiS umie w konwencje". Duda z przytupem rozpoczyna kampanię wyborczą:

Zobacz wideo

Szefowa kampanii Dudy: Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń

Po kilku minutach do tej wypowiedzi wróciła prowadzącą program, wspominając, że Turczynowicz-Kieryłło zarzucano, że chce ograniczać wolność słowa. Na to odparła, że jest "wychowana w katedrze praw człowieka, katedrze UNESCO", a prawa człowieka, obywatela, wolności obywatelskie są jej bliskie.

Dalej podkreśliła, że "każde prawo to obowiązek" i dodała:

Jeśli mówimy o korzystaniu z wolności słowa, to musimy brać pod uwagę także wiele innych aspektów, które ze sobą niesie. Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa. W sprawach, w których bardzo mocno broniłam interesu narodowego, tam zaznaczałam te granice, których uważam, nie można przekroczyć, bo już się nie działa w interesie publicznym.

"Wolność słowa przereklamowana. Doskonale wybrano szefową sztabu"

Na Twitterze wśród polityków i dziennikarzy od razu zaczęto wymieniać się tym fragmentem: "Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń". Marzena Okła-Drewnowicz z PO stwierdziła, że "to właściwie kwintesencja tej prezydentury". Dominika Długosz z "Newsweeka" podsumowała to z kolei:

Tak. Wolność słowa jest przereklamowana. Doskonale wybrano szefową sztabu. Strzał w 10.
Więcej o:
Komentarze (540)
Wybory prezydenckie 2020. Szefowa kampanii Andrzeja Dudy w TVP: Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń
Zaloguj się
 • andrzej.duxa

  Oceniono 190 razy 188

  gdzie oni ich znajdują? to jakas taśma produkująca alternatywne formy "inteligencji"?

 • def11

  Oceniono 144 razy 144

  Zaleciało Wschodem.. Jak już pani Turczynowicz -Kieryłło skończy z Dudą to może u Łukaszenki czy Putina robotę znajdzie ?

  p.s. Ta pani pracując w NBP żądała od Wyborczej usunięcia artykułu w już wydrukowanej gazecie ...,

 • krynolinka

  Oceniono 132 razy 122

  Przytoczę pana Piotrowicza. Chyba adekwatnie do wypowiedzi pani mecenas.
  -"Mówił ( pan Piotrowicz), że zadawanie przez dziennikarza niefortunnego pytania jest złem, które niekiedy szkodzi Polsce i Polakom.
  – Czy dziennikarz nie jest Polakiem? – głośno pytał Piotrowicz. – Samo postawienie pytania niesie ze sobą niebezpieczną treść. (…) Jest pewna sfera - wie o tym polityk i powinien o tym wiedzieć dziennikarz – że o to nie pytam – argumentował.

  Konkluzja. Wszyscy mordy w kubeł bo władza chce reelekcji! Jasne?!

 • zsm-5

  Oceniono 99 razy 99

  Czyli morda w kubeł, bo Mariuszek ze Zbyniem mają kagańce dla niepokornych. Pisi interes nadrzędny jest....

 • lodzermensz1

  Oceniono 87 razy 87

  Pani szefowa kampanii Dudy, publicznie powiedziała to, w co wierzą pisowcy: interes państwa, definiowany na Nowogrodzkiej, jest ważniejszy niż wolnośç słowa.
  Oto hierarchia wartości pisu: człowiek jest dla państwa, a nie państwo dla człowieka.

 • krwawy_marry

  Oceniono 75 razy 75

  Łoooo... Urwa. Zaczyna robić się niebezpiecznie. Zacznijcie to nagłaśniać. To linia partii przewodniej, co na jęzorach to w sercu.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 73 razy 73

  "Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa"
  A władza jest od tego by strzec państwa, więc wszystko jasne. Teraz widać dlaczego niedopuszczalna jest wolność prokuratury, wolność sądów, wolność mediów, wolność uczelni, o wolności urzędników nie wspominając - bo mogłoby to doprowadzić do ZAGROŻEŃ INTERESÓW !!!

 • goralmw

  Oceniono 63 razy 63

  Reaktywują "Mysią" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX