Tajemniczy wpis Donalda Tuska. "Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek odniosę się do niej"

"Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek odniosę się do niej publicznie w Białymstoku" - napisał na Twitterze Donald Tusk. W ten sposób nawiązał do swojego słynnego już wpisu z 2014 r., w którym skomentował ujawnienie przez "Wprost" stenogramów rozmów członków jego rządu z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

Co ma na myśli Tusk tym razem? Póki co możemy tylko zgadywać. Nie będziemy musieli jednak czekać zbyt długo, ponieważ 24 lutego przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej będzie otwierać Festiwal Dyplomatyczny.

Tajemniczy Tweet Tuska

"Przykrą sprawą", o której pisze Tusk mogła natomiast być dla PiS środowa akcja CBA w sprawie Mariana Banasia oraz odwet ze strony NIK

W 2014 r. dziennikarze "Wprost" opisali kompromitujące niektórych członków jego rządu nagrania rozmów z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Doprowadziło to sporego politycznego zamieszania i w efekcie utraty władzy przez rząd PO-PSL.

Przypomnijmy, w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło serię przeszukań w mieszkaniach Mariana Banasia i jego rodziny oraz w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli. Z kolei NIK przeprowadza kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Tego samego dnia Andrzej Stróżny został mianowany pełniącym obowiązki nowego szefa CBA - z tej funkcji odwołany został Ernest Bejda.

Zobacz wideo Waldemar Buda o raporcie CBA ws. Banasia:
Więcej o: