Stanisław Ciosek doradcą Roberta Biedronia ds. międzynarodowych

- To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń ogłaszając przed Pałacem Prezydenckim, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. Były doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego mówił podczas konferencji prasowej o konieczności odbudowania dobrych relacji z sąsiadami.

Biedroń podkreślił, że Stanisław Ciosek spędził wiele lat w Pałacu Prezydenckim jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej Aleksandra Kwaśniewskiego. Kandydat na prezydenta dodał, że były poseł i ambasador to postać ważna dla tych, którzy "szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami". 

Stanisław Ciosek doradcą ds. międzynarodowych Roberta Biedronia

Stanisław Ciosek podczas swojej przemowy podkreślił, że w czasach prezydentury Kwaśniewskiego Polska miała "wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu". - Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy, ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić - dodał.

Były doradca powiedział również, że Polska powinna "krzewić przyjazne relacje, współpracę dobrosąsiedzką, przyjaźń, a nie wrogość". - Prezydentura może się do tego przyczynić. Życzę panu Robertowi Biedroniowi, żeby mu się to udało, żebyśmy wrócili do tych czasów, gdzie nie musimy tylko i wyłącznie zbroić się przeciwko naszym sąsiadom, a dobrze z nimi poukładali sobie relacje i byśmy się mogli skoncentrować na działaniu, poprawie bytu naszych obywateli. Wierzę, że pan Biedroń będzie kontynuował to dzieło - powiedział Ciosek.

Zobacz wideo Robert Biedroń o planach opodatkowania Kościoła:
Więcej o: