Stanisław Ciosek doradcą Roberta Biedronia ds. międzynarodowych

- To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń ogłaszając przed Pałacem Prezydenckim, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. Były doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego mówił podczas konferencji prasowej o konieczności odbudowania dobrych relacji z sąsiadami.

Biedroń podkreślił, że Stanisław Ciosek spędził wiele lat w Pałacu Prezydenckim jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej Aleksandra Kwaśniewskiego. Kandydat na prezydenta dodał, że były poseł i ambasador to postać ważna dla tych, którzy "szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami". 

Stanisław Ciosek doradcą ds. międzynarodowych Roberta Biedronia

Stanisław Ciosek podczas swojej przemowy podkreślił, że w czasach prezydentury Kwaśniewskiego Polska miała "wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu". - Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy, ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić - dodał.

Były doradca powiedział również, że Polska powinna "krzewić przyjazne relacje, współpracę dobrosąsiedzką, przyjaźń, a nie wrogość". - Prezydentura może się do tego przyczynić. Życzę panu Robertowi Biedroniowi, żeby mu się to udało, żebyśmy wrócili do tych czasów, gdzie nie musimy tylko i wyłącznie zbroić się przeciwko naszym sąsiadom, a dobrze z nimi poukładali sobie relacje i byśmy się mogli skoncentrować na działaniu, poprawie bytu naszych obywateli. Wierzę, że pan Biedroń będzie kontynuował to dzieło - powiedział Ciosek.

Zobacz wideo Robert Biedroń o planach opodatkowania Kościoła:
Więcej o:
Komentarze (84)
Stanisław Ciosek doradcą Roberta Biedronia ds. międzynarodowych
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 12 razy 6

  O Ciosku Urban powiedział, że czego się dotknie to rozwali.
  W końcu KC wysłało go do szefowania związkom zawodowym i wkrótce powstała Solidarność i nawet komuniści założyli swoje nowe.
  Potem został wysłany do ZSRR i co? Gorbaczow, pierestrojka i ZSRR nie ma.
  Poglądy pana Cioska mi nie odpowiadają, ale jest sympatyczny i miło jego gawędzenia słuchać ale na doradcę bym go na miejscu Biedronia nie brała, może skończyć jak ZSRR.

 • mariami

  Oceniono 9 razy 5

  Ciosek? no faktycznie idzie nowe, postęp, świeżość, siła młodości, wiosna jednym słowem.

 • rozal1971

  Oceniono 11 razy 5

  Z artykułu wynika, że Stanisław Ciosek rozpoczął "życie polityczne" od prezydentury Kwaśniewskiego. Czy jakiś kawałek jego życiorysu czasem wam nie umknął:)?

 • estera1538

  Oceniono 17 razy 5

  O matko.... To idzie młodość, młodość, młodość.... chyba Biedroniowi lekko czasy się pomieszały.

 • wezyronly

  Oceniono 19 razy 5

  szkoda, że Robert nie wie, z jaką pogardą Ciosek - wtedy pierwszy sekretarz partii w Jeleniej Górze - traktował strajkujących. To typ, który zawsze sie dopasuje, jak kurek na wieży

 • freon

  Oceniono 17 razy 5

  Jak na nową lewicę to dość oryginalne postaci - Ciosek, wcześniej Zemke. SLD robi co chce i jak widać wszystkim trzęsie tam Włodzimierz Ordynacki. Każdy żyjący lub dostatecznie zmumifikowany towarzysz może teraz liczyć na pozycję doradcy kandydata. Przy takich doradcach i takim kandydacie można tylko się cieszyć, że ich szanse na urząd są statystycznie pomijalne. To by dopiero była kancelaria - szef cały dzień przed lustrem, a doradcy na kroplówkach.

 • qqben

  Oceniono 7 razy 3

  Jest sentyment.

 • andrzej.wald

  Oceniono 17 razy 3

  Z całym szacunkiem dla Roberta Biedronia ale to już nie było lepszego doradcy od spraw międzynarodowych aniżeli Stanisław Ciosek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX