Kontrola NIK w Prokuraturze Krajowej to nie "odwet Banasia"? NIK: Trwa od kilku miesięcy

Kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Prokuraturze Krajowej trwa od kilku miesięcy - przekazał kierownik Wydziału Prasowego NIK Zbigniew Matwiej. Zdementował tym samym doniesienia medialne sugerujące, że kontrola rozpoczęła się w środę, w ramach "odwetu" Mariana Banasia za przeszukanie mieszkań przez CBA.

Kierownik Wydziału Prasowego NIK Zbigniew Matwiej poinformował Informacyjną Agencję Radiową, że środowa obecność dyrektora departamentu w Prokuraturze Krajowej została ustalona już w ubiegłym tygodniu z kierownictwem prokuratury. 

>> Cymański o Banasiu: Był the best. Mi jest ciężko uwierzyć, że jest przestępcą

Zobacz wideo

NIK: Kontrola w Prokuraturze Krajowej trwa od kilku miesięcy

- Ta obecność [przedstawiciela NIK w prokuraturze - red.] związana jest z kontrolą prowadzoną od kilku miesięcy - wyjaśnił, dementując tym samym informacje, jakoby kontrola NIK w kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę Prokuraturze Krajowej rozpoczęła się dopiero po tym, jak agenci CBA rozpoczęli przeszukania mieszkań Mariana Banasia oraz siedziby NIK. Informował o tym portal Onet.pl.

Matwiej powiedział także, że choć agenci CBA weszli do siedziby NIK, to że nie doszło do przeszukań, ponieważ Marian Banaś uznał, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki.

Więcej na temat akcji CBA i kontroli NIK można przeczytać w relacji na Gazeta.pl. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Kontrola NIK w Prokuraturze Krajowej to nie "odwet Banasia"? NIK: Trwa od kilku miesięcy
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 14 razy 14

  Serial z cyklu: "Gangi IV RP" tytuł odcinka: "Dojna zmiana w natarciu - Rumiany Zbyniek, Wstawiony Mariusz i Ciepły Jaro kontra Pancerny Maniek"

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 13

  Kontrola trwa od kilku miesięcy? To tym gorzej, bo nie liczy się długość czy wnikliwość takich działań, ale ich końcowy REZULTAT.
  Tu trzeba zaznaczyć, że Banaś to góral. A kto zna górali, ten WIE, że góralskie wesele trwać może i tydzień, ale jak ktoś kogoś ZACZEPI, to wesele zmienia się w mordobicie. I dopiero wtedy, zaczyna być ciekawie... :-)

 • yamxyz

  Oceniono 14 razy 12

  Czyżby kontrola w Prokuraturze Krajowej zaczęła przynosić konkretne efekty i należy ją spektakularnie przerwać?

 • remo29

  Oceniono 11 razy 11

  Ale kwik na Nowogródzkiej, oj :)

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 10

  A szkoda.
  A z drugiej strony, wobec tego, moze JEGO ODWET niebawem sie zacznie, wiec DOPIERO WTEDY ZACZNIE BYC INTERESUJACO.

 • m44m

  Oceniono 9 razy 7

  Czy ktoś pamięta jak było NIK - w stanie wojennym? weszli czy nie weszli?

 • claudiusz

  Oceniono 10 razy 6

  pisowska mafia gryzie sie miedzy soba - wspaniale! .. koniec tej przestepczej organizacji nastapi szybciej niz nam sie wydaje..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX