"Banaś nie wystarczy, żeby przykryć Lichocką", "PiS kontra PiS". Komentarze po interwencji CBA

"Dzieci PiS-u będą pożerane jak wszystkie dzieci rewolucji", "Sam Banaś nie wystarczy, żeby przykryć Lichocką", "Wojna politycznych gangów przybiera na sile" - to niektóre komentarze po akcji CBA w mieszkaniach Mariana Banasia i kontroli NIK w Prokuraturze Krajowej.

CBA prowadzi przeszukania w związku ze śledztwem dotyczących oświadczeń majątkowych szefa NIK, Mariana Banasia.Po przeszukaniu mieszkań szefa NIK, funkcjonariusze zjawili się z prokuratorskim nakazem przeszukania jego gabinetu. Do tego jednak nie doszło - Marian Banaś odmówił przeszukania, wskazując, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki.

>>> Cymański o Banasiu: Mi jest ciężko uwierzyć, że jest przestępcą

Zobacz wideo

Banaś kontra CBA. "Nie wystarczy, by przykryć Lichocką"

Konflikt na linii Banaś-CBA jest szeroko komentowany przez polityków i publicystów, którzy zauważają m.in., że zdarzenia zbiegły się z inauguracją kampanii Andrzeja Dudy. - Polskie służby specjalne zostały zaprzęgnięte do wojny, po to, żeby łatwiej prowadzić kampanię Andrzeja Dudy - mówił Krzysztof Gawkowski z Lewicy na konferencji prasowej w Sejmie. - To jedna wielka, mafijna rodzina. (...) Dla zatuszowania nieprawidłowości są w stanie walczyć na śmierć i życie - zaznaczył.

"Sam Banaś nie wystarczy, aby przykryć Lichocką. Rzucą wszystkie aktywa. Dzieci PiS-u będą pożerane jak wszystkie dzieci rewolucji" - napisał Roman Giertych. 

"Niezła zabawa. Tylko ci głupi sędziowie nie chcą dać się rządzić tym politykom, którzy tak mądrze i odpowiedzialnie używają instytucji publicznych" - stwierdził dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner.

Sprawę skomentował również Grzegorz Schetyna. "Wojna politycznych gangów przybiera na sile. CBA wkroczyło do NIK, a NIK do Prokuratury Krajowej. Dzisiaj tylko popcorn, ale przecież jutro jest tłusty czwartek. Strach się bać" - napisał. 

"CBA wchodzi do Banasia, Banaś wchodzi do Prokuratury Krajowej. Powiedzieć, że ładny mają burdel w tym Archeo, to za mało powiedzieć… Tylko czy wystarczy nam coli i popcornu?" - skomentował publicysta Marcin Celiński z Wydawnictwa Arbitror .

"Kłótni w PiSowskiej rodzinie ciąg dalszy. Banaś zapowiedział dalsze kontrole NIK - CBA przeszukuje jego mieszkanie. Agent Tomek opowiedział o tym jak kazano mu fabrykować dowody - zatrzymano go. Nie dajcie się nabrać. To tylko porachunki w PiSowskiej „rodzinie”. Jak na Sycylii..." - napisał Marcin Kierwiński z PO.

"CBA kontra NIK, PiS kontra PiS. Najlepsze są wojny domowe. Niech się sami wykończą" - napisał Tomasz Lis.

Więcej na temat akcji CBA w naszej relacji na żywo, którą można śledzić TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (126)
"Banaś nie wystarczy, żeby przykryć Lichocką", "PiS kontra PiS". Komentarze po interwencji CBA
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 36 razy 34

  Halo Nowogrodzka, halo Nowogrodzka! Czekam na instrukcje, bo nie wiem, kto ma rację!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 26 razy 26

  #wyPAD 2020 - przede wszystkim.

 • 2majtek1

  Oceniono 25 razy 25

  Joaśkę Lichocką nie tak łatwo przykryć lub jak kto woli pokryć .
  Jej paluszki są wszystko warte a to , że jakiś Banaś bije się z CBA ,
  Kaczmarek z CBA, CBA z NIK to mały pikuś , na to przyjdzie czas po wyborach jak będzie wyPAD .

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 24

  TAK TRZYMAĆ !
  AŻ DO CAŁKOWITEGO ‘WYKRWAWIENIA SIĘ’ SEKTO-MAFII WOLSKIEGO AL. CAPONE !

 • antoszek22

  Oceniono 17 razy 15

  To teraz czekamy na kontrolę Sejmu i sfałszowanych uchwał o wyborze Przyłebskiej ,Muszyńskiego, Pszczółkowskiego, Ciocha i Morawskiego i roli jaka odegrał Piotrowicz i Pawłowicz w tym przekręcie stulecia.

  To są znacznie groźniejsze przestępstwa niż ukrywanie dochodu w jednym hotelu z pokojami na godziny .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX