CBA w mieszkaniach Banasia i jego córki. Chodzi o oświadczenia majątkowe szefa NIK

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie. Działania CBA mają związek ze śledztwem dot. oświadczeń majątkowych szefa NIK. Do sprawy odniósł się pełnomocnik Banasia.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa. Dodał, że "na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc". Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawie nazwisk i adresów. Biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli na razie nie komentuje sprawy.

Pełnomocnik Banasia odpowiada

Jak podaje Radio Zet, Marek Małecki, pełnomocnik szefa NIK zapowiada zażalenie na czynności CBA i prokuratury. "W oświadczeniu mec. Marek Małecki pisze, że mieszkania prezesa NIK chroni immunitet. W takiej sytuacji działania CBA i prokuratury są niedopuszczalne" - informuje rozgłośnia.

Śledztwo ws. oświadczenia majątkowe Mariana Banasia

Przypomnijmy, że w grudniu prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Mariana Banasia. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło m.in. Centralne Biuro Śledczych i Generalny Inspektor Informacji Finansowej. Śledztwo poprzedzone było badaniem przez CBA oświadczeń majątkowych szefa NIK składanych w latach 2015-2019. Temat kontroli oświadczeń, rozpoczętej w kwietniu 2019 roku (Banaś był wówczas szefem KAS i wiceministrem finansów), powrócił po serii medialnych publikacji podnoszących wątpliwości wokół majątku zebranego przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

>>> Tadeusz Cymański o Banasiu: Mi jest ciężko uwierzyć, że jest przestępcą

Zobacz wideo

Marian Banaś zapewniał, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału, w którym domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.

Więcej o:
Komentarze (417)
CBA w mieszkaniach Banasia i jego córki. Chodzi o oświadczenia majątkowe szefa NIK
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 128 razy 116

  Banaś NIKiem wchodzi do nich, oni wchodzą do Banasia. Takie tam towarzyskie wizyty.

 • terazjakinick

  Oceniono 111 razy 97

  Marian vs PiS -> next level :D

  Jutro NIK wpadnie z wizytą do CBA? :)

 • nick_do_komentarzy_1

  Oceniono 88 razy 82

  Walka trwa...
  Nie ma to jak skompromitowany polityk (Kamiński) sprawdza drugiego skompromitowanego polityka (Banasia) a lud pisowski uważa to za normalne...

 • tempa-dzida2

  Oceniono 74 razy 64

  Dziw bierze, że "reportera przy tym nie było" ...
  Zwykle TVP jest zawsze pierwsza ...

 • jogar

  Oceniono 73 razy 59

  Ruszą kryształowego? To tylko tak do wyborów, zeby pokazać suwerenowi jacy są prawi i sprawiedliwi i swoich nie oszczędzają. Po wyborach znów będzie kryształowy.

 • skandy5

  Oceniono 64 razy 58

  A propos
  NIK ujawnił przekręty w więziennictwie podlegającemu Ziobrze - na 150mln PLN

  Kto w ministerstwie sprawiedliwości został w związku z tym ukarany, zwolniony itd?

  wyPAD2020 -już w maju !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX