Izabela Leszczyna w Gazeta.pl o mediach publicznych: Dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach

Izabela Leszczyna z PO, która odpowiada za program Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, krytykowała w Porannej Rozmowie Gazeta.pl przekazanie TVP dwóch miliardów złotych. - Niezwykle ważna jest misja telewizji publicznej, ale nie może być, że telewizja publiczna jest w rękach partyjnych, bo dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach - powiedziała.

- Niezwykle ważna jest misja telewizji publicznej, ale nie może być, że telewizja publiczna jest w rękach partyjnych, bo dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach, gdzie widzowie myślą, że rząd świetnie sobie radzi z koronawirusem i że mają najlepszy rząd na świecie - powiedziała Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej. - Wymyślimy wspólnie taki projekt, żeby ludzie nie mieli poczucia, że płacą na partyjne media. To jest niedopuszczalne. Moim zdaniem absolutnie lepszym rozwiązaniem jest budżetowe finansowanie misji, ale nie może być tak, że telewizja dostaje dwa miliardy złotych, a tu mamy jakiś abonament, płaci go właściwie nie wiadomo kto - stwierdziła.

Jak dodała, jeśli sytuacja z abonamentem jest zła, powinien zostać zlikwidowany na rzecz finansowania budżetowego. - Ale nie tak, że minister finansów nagle daje dwa miliardy w jakichś obligacjach, akurat tuż przed kampanią prezydencką - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (82)
Izabela Leszczyna w Gazeta.pl o mediach publicznych: Dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 15 razy 11

  Myli się pani - nie jak w Chinach a Korei Północnej (jest różnica).
  Ostatnia "konwencja" PiS była idealnie w stylu Korei Północnej. Tak trzymać.

 • obidient1

  Oceniono 9 razy 9

  TVP jest tubą PiS . Wspiera rządzących jak może, szczególnie jest dobra w kłamstwach, mówieniu półprawdy, fałszowaniu faktów, oczernianiu opozycji oraz ludzi niewygodnych dla PiS. Zastanawiam się tylko dlaczego ona to robi za Polaków pieniądze.. Płacę abonament i słyszę w TVP same kłamstwa. Za moje pieniądze. A teraz jeszcze mam płacić z moich podatków? To jawne złodziejstwo. Niech PiS opłaca TVP z swoich subwencji na partie.

 • cynamon_10

  Oceniono 8 razy 8

  Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi, bo cały program poświęcony prezesowi.
  A Ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz, niech żyje nam Jarosław Rajmundowicz.

 • junk92508

  Oceniono 6 razy 6

  No trochę się pomyliła - w Chinach jest jednak nieco lepiej...

  Żadna posłanka partii rządzącej nie pokazuje faka w telewizji...

 • reczaplinska

  Oceniono 5 razy 5

  Mieszkam w UK i place spore pieniadze na BBC. I robie to bez zadnego problemu - bo, a - sa bezstronni (w wiekszosci), b. nie maja wplywow z reklam, c. nie sa tuba propagandowa rzadu, d. - maja wiele programow tzw wysokiej kultury i misyjnych. Mozna tam znalezc informacje ze swiata LGBT i spiewy koscielne - dla kazdego cos. Teraz finansowanie TVP z kieszeni podatnikow -co jest swego rodzaju abonamentem - ale bez pytania o zgode placacych i bez wplywu tychze placacych na to co w TVP sie wyprawia. TVP to teraz telewizja jednej partii (wiec jak chca niech placa ze swoich skladek na wybrane pasma), bez zadnych programow misyjnych z tak klamliwa publicystyka, ze chce sie rzucac kapciem w telewizor (ogladam jak przyjade do Polski) i wszystko przerywane reklamami! W UK istnieje niezalezne cialo, ktore MUSI odpowiadac na skargi widzow - czesto na antenie! Jezeli skarg jest duzo - nie moze po prostu zamiesc sprawy pod dywan. I to jest ta wladza w rekach ludu.

 • stefan-50

  Oceniono 7 razy 5

  Prawda boli PiS dzielce i dlatego tak pyszczycie. Merytorycznych argumentów brak, trzeba się przejechać po interlokutorze - z jakiego ugrupowania, że chińskiego nie zna, że politruk, albo obśmiać nazwisko. Poziom godny pis dzielstwa.

 • cambrone

  Oceniono 8 razy 4

  Rzuciła się płatna tłuszcza do plucia na panią Leszczynę.Nie wstyd tak się kur..ć za parę zeta z ciemnogrodzkiej?

 • tomki_boy

  Oceniono 8 razy 4

  Świetna Babka. Klasa! Tylko raz widziałem Panią Izę w lekkich tarapatach . Miało to miejsce w tvpiSS quasiinfo a raczej deinfo, gdzie zaatakował Ją rozczochrany psychopata i mizogin adrian klarenbach. Ale nawet ten atak, wyjątkowo podłego i chamsko usposobionego sługi jacka koowskiego przetrwała dzielnie. Tak trzymać Pani Izo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX