Izabela Leszczyna w Gazeta.pl o mediach publicznych: Dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach

Izabela Leszczyna z PO, która odpowiada za program Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, krytykowała w Porannej Rozmowie Gazeta.pl przekazanie TVP dwóch miliardów złotych. - Niezwykle ważna jest misja telewizji publicznej, ale nie może być, że telewizja publiczna jest w rękach partyjnych, bo dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach - powiedziała.

- Niezwykle ważna jest misja telewizji publicznej, ale nie może być, że telewizja publiczna jest w rękach partyjnych, bo dzisiaj mamy telewizję jak w Chinach, gdzie widzowie myślą, że rząd świetnie sobie radzi z koronawirusem i że mają najlepszy rząd na świecie - powiedziała Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej. - Wymyślimy wspólnie taki projekt, żeby ludzie nie mieli poczucia, że płacą na partyjne media. To jest niedopuszczalne. Moim zdaniem absolutnie lepszym rozwiązaniem jest budżetowe finansowanie misji, ale nie może być tak, że telewizja dostaje dwa miliardy złotych, a tu mamy jakiś abonament, płaci go właściwie nie wiadomo kto - stwierdziła.

Jak dodała, jeśli sytuacja z abonamentem jest zła, powinien zostać zlikwidowany na rzecz finansowania budżetowego. - Ale nie tak, że minister finansów nagle daje dwa miliardy w jakichś obligacjach, akurat tuż przed kampanią prezydencką - stwierdziła.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie