Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Donald Tusk obiecał wsparcie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że Donald Tusk będzie wspierał kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Politycy rozmawiali na ten temat przez telefon.

We wtorek 18 lutego szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odbył czat na żywo za pośrednictwem Facebooka. Wśród pytań zadawanych przez użytkowników tej platformy pojawiło się pytanie o to, czy PO zamierza prosić Donalda Tuska o wsparcie w kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Borys Budka odpowiedział, że były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej na pewno pomoże kandydatce PO w wyścigu o fotel prezydencki.

Zobacz wideo

Borys Budka: Donald Tusk obiecał wsparcie w kampanii prezydenckiej

- Dzisiaj z nim rozmawiałem, zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany - powiedział Borys Budka o Donaldzie Tusku.

Szef PO zauważył, że on i były premier wzajemnie sobie szefują. 

- Ja jestem szefem Tuska, ale z drugiej strony Tusk jest moim szefem jako szef EPP (Europejskiej Partii Ludowej - przyp. red) (...) Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną, obiecał to wsparcie w kampanii i na pewno ono będzie - powiedział Borys Budka.

To, na czym będzie polegać owo wsparcie udzielone Platformie Obywatelskiej przez Donalda Tuska, jeszcze nie wiadomo.

Więcej o:
Komentarze (57)
Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Donald Tusk obiecał wsparcie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 9

  Budka, jako pierwszy od pewnego czasu na opozycji, nie boi się nazywać złodziei złodziejami, Dudę przestępcą a PiS partią bolszewików...
  Jeżeli będzie jeszcze miał wsparcie Tuska, to wygranie wyborów prezydenckich będzie bardziej niż prawdopodobne :-)

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 6

  Tusk już wsparł mówiąc:
  - PiS przeznacza pieniądze na nowotwór (TVPiS)

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 10 razy 4

  Pozdrawiamy pisiarnie.
  Srodkowym palcem.
  flickr.com/photos/187000266@N04/49539332366/in/datetaken/

 • jojo2015

  Oceniono 3 razy 3

  Duda ‘ojczyzna dwóch narodów’ Powiedzcie mi Państwo !! Gdzie na świecie jest ojczyzna dwóch narodów ?? Co za bzdury Duda wygaduje !! Słuchać tego nie można !!
  Morawiecki zaś mówi, że Żydzi są naszymi rodakami, a Duda, że Polska to Ojczyzna dwóch narodów. Nie korzystam z TV, wolę gazety internetowe i w nim szukam prawdy, nie kłamstw i propagandy pisowskiej

 • jojo2015

  Oceniono 3 razy 3

  Dość tego, chcemy Polski, a nie PiS-u.
  22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność Loży masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin
  2013-11-23
  Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne.
  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.
  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce

 • chynek

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego chcą dobić Małgośkę???

 • ukw8078

  Oceniono 3 razy 3

  "Donald Tusk obiecał wsparcie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej" więc rozsądnie i taktownie milczy, bo jak się wtrąci to będzie to kolejny pocałunek śmierci.
  Dla obojga.

 • jojo2015

  Oceniono 4 razy 2

  Polska pod jarzmem Kaczyńskiego stała się bolszewickim państwem, zwyciężył siermiężny elektorat, a Duda tak musi grać, jak Kaczyński zagra.

  Dziś jesteście butni jak hitlerowcy pisowcy, ale ta buta przerodzi się w waszą klęskę.
  Polska kiedyś piękny, demokratyczny kraj wpadła pod bolszewickie jarzmo. Zaborca ustanawia swoje prawa, gwałcąc Konstytucję.

 • chada

  Oceniono 4 razy 2

  Paskudztwo i paskudztwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX