Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Donald Tusk obiecał wsparcie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że Donald Tusk będzie wspierał kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Politycy rozmawiali na ten temat przez telefon.

We wtorek 18 lutego szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odbył czat na żywo za pośrednictwem Facebooka. Wśród pytań zadawanych przez użytkowników tej platformy pojawiło się pytanie o to, czy PO zamierza prosić Donalda Tuska o wsparcie w kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Borys Budka odpowiedział, że były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej na pewno pomoże kandydatce PO w wyścigu o fotel prezydencki.

Zobacz wideo

Borys Budka: Donald Tusk obiecał wsparcie w kampanii prezydenckiej

- Dzisiaj z nim rozmawiałem, zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany - powiedział Borys Budka o Donaldzie Tusku.

Szef PO zauważył, że on i były premier wzajemnie sobie szefują. 

- Ja jestem szefem Tuska, ale z drugiej strony Tusk jest moim szefem jako szef EPP (Europejskiej Partii Ludowej - przyp. red) (...) Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną, obiecał to wsparcie w kampanii i na pewno ono będzie - powiedział Borys Budka.

To, na czym będzie polegać owo wsparcie udzielone Platformie Obywatelskiej przez Donalda Tuska, jeszcze nie wiadomo.

Więcej o: