Giertych napisał o onkologii i nowych torebkach Holeckiej oraz Ogórek. Jest reakcja prezenterki TVP

W Polsce wciąż trwa dyskusja na temat przyznania blisko 2 mld zł mediom publicznym i kontrowersyjnego zachowania posłanki PiS Joanny Lichockiej. Sprawę skomentował mecenas Roman Giertych, któremu odpowiedziała prezenterka telewizyjna Magdalena Ogórek.

"Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy nazwał chamstwem chęć wyrwania pieniędzy z TVP na rzecz chorych na raka. Chyba jednak prezydentowi nie pozwolą zawetować. Zadowolenie pań Holeckiej i Ogórek z nowych torebek jest ważniejsze dla Jarosława Kaczyńskiego niż interes Andrzeja Dudy. A o chorych to oni wszyscy myślą to samo co Lichocka" – napisał Roman Giertych na Twitterze.

Niedługo później na wpis byłego ministra edukacji odpowiedziała prowadząca program "Studio Polska" w TVP Info Magdalena Ogórek.

"Nie napiszę: 'wy żałosne kreatury' jak pani z TVN. Patrzyłam jak umiera na raka moja Babcia, potem Mama. Spędzałam m-ce na onkologii trzymając Mamę za rękę, miałam wtedy 13 lat. Mama umarła. Sama jestem w wysokiej grupie ryzyka. Popełnił Pan potworny wpis – odpowiedziała Magdalena Ogórek.

Przytaczając słowa "wy żałosne kreatury", Magdalena Ogórek nawiązała do wpisu Kingi Rusin. Dziennikarka TVN zareagowała w ten sposób na prześmiewczy materiał TVP poświęcony jej osobie, zapowiadając jednocześnie, że skieruje pozew zarówno przeciwko telewizji publicznej, jak i dziennikarzom, którzy ten materiał przygotowali.

Rekompensata dla mediów publicznych i gest Joanny Lichockiej

Wpis mecenasa Romana Giertycha ma związek z czwartkowym głosowaniem Sejmu. Decyzją większości posłów przyjęto nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, zgodnie z którą media publiczne otrzymają rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł. Przed głosowaniem opozycja apelowała, aby przeznaczyć tę kwotę na onkologię

Po wspomnianym głosowaniu media obiegło zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która opowiedziała się za przyjęciem nowelizacji z sejmowej mównicy. Kiedy wracała na swoje miejsce w parlamentarnej ławie, opozycja wzniosła okrzyki "Hańba", a Lichocka pokazała w jej stronę środkowy palec, wywołując ogólnopolską burzę. Opozycja zawnioskowała do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posłanki PiS, ta z kolei tłumaczyła wielokrotnie, że wcale nie wykonała wulgarnego gestu, a tylko odsuwała włosy z policzka.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (593)
Giertych napisał o onkologii i nowych torebkach Holeckiej oraz Ogórek. Jest reakcja prezenterki TVP
Zaloguj się
 • krzycha3

  Oceniono 317 razy 309

  R. Giertych dodał jeszcze: "Nie będę się z Panią licytował na rodzinne doświadczenia z rakiem, choć mamy je podobne. I niech sobie Pani kupuje najdroższe torebki, nic mnie to nie obchodzi. Ale gdy robi to Pani za pieniądze podatników, które Pani dostaje za udawanie dziennikarki w TVP, to będę o tym pisał." Czym korniszona zaorał ostatecznie.

 • eryk2

  Oceniono 166 razy 152

  Glonojad mógłby więcej niż o raku powiedzieć o wyłudzonym stopniu doktorskim, o mężu-TW i złodziejaszku... Ale po co - lepiej robić niewinną minkę i udawać uciśnioną cnotkę (wszystko za pieniądze ukradzione z budżetu).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 141 razy 131

  Spędziłam miesiące na onkologii więc teraz jestem za forsą dla... Kurskiego
  tak się czasem zastanawiam, którędy, na tej pożal się Boże, prawicy myśl krąży?

 • true_lysander

  Oceniono 130 razy 118

  Miller, za co ty tą panią wprowadziłeś na salony i do polityki... ? Co ona ci za przysługę zrobiła ?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 105 razy 89

  Czyli 2 miliardy na propagandę się po prostu należały... Nie ma to jak odpowiadać Giertychowi, cytując wiadomość od obrzuconej gównem Rusin... Niech żyje bolszewickie matactwo, ściema i manipulacja...
  Całe szczęście po sondażach widać że już nawet Podkarpacianie nie łykają "dziennikarstwa" prezentowanego przez Ogórek

 • realistas

  Oceniono 86 razy 78

  Widziała jak umierają jej bliscy i dlatego nie popiera przekazania pieniędzy na onkologię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX