Duda z najwyższym zaufaniem, Biedroń odnotowuje duży wzrost. Spada zaufanie do kandydatki PO

Poziom zaufania społecznego do Andrzeja Dudy skoczył o 6 punktów procentowych i jest najwyższy spośród polityków. Jeszcze większy wzrost poparcia odnotował Robert Biedroń. Według nowego sondażu ufa mu więcej badanych, niż Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która odnotowała poważny spadek poziomu zaufania.

Trzej politycy z największym poziomem zaufania społecznego to kolejno Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński - wynika z nowego sondażu IBRiS dla Onet.pl. Ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi ufa 47,7 proc. badanych. To wzrost o ponad 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego badania. Odsetek deklarujących zaufanie do Morawieckiego to 43 proc, a wobec Kaczyńskiego - 34 proc. Nie zmienił się odsetek osób nieufających Dudzie, spadła jednak liczba mających neutralny stosunek.

Spośród kandydatów na prezydenta na kolejnym miejscu jest lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z zaufaniem na poziomie 33 proc i niewielkim wzrostem. Kolejny jest kandydat Lewicy Robert Biedroń, któremu ufa 32 proc. respondentów. To on odnotował największy w tym badaniu wzrost - o ponad 7 punktów procentowych. 

>>> Zobacz wideo: "PiS umie w konwencje". Duda z przytupem rozpoczyna kampanię wyborczą:

Zobacz wideo

Za Biedroniem plasuje się kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, której ufa niespełna 30 proc. badanych. To spadek o aż 5 punktów procentowych i strata kolejny miesiąc z rzędu. Dziennikarzowi Szymonowi Hołowni ufa 17,5 proc. badanych. Najniższe zaufanie spośród kandydatów na prezydenta ma Krzysztof Bosak z Konfederacji, któremu nawet po wzroście o prawie 6 punktów procentowych ufa niespełna 13 proc. badanych. Dwaj ostatni kandydaci mają największy poziom osób, które deklarują, że ich nie znają - 25 proc. w przypadku Hołowni i 27 - Bosaka.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

Więcej o:
Komentarze (188)
Duda z najwyższym zaufaniem, Biedroń odnotowuje duży wzrost. Spada zaufanie do kandydatki PO
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 49 razy 33

  "Duda z największym zaufaniem społecznym" - ten kraj nie jest wart żeby być bogatym i wolnym ...

 • jael53

  Oceniono 36 razy 22

  Popularność disco polo wiele tłumaczy. Ale zaufanie do kogoś, kto umie tylko warować w oczekiwaniu na polecenie pana to chyba jednak przesada.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 15 razy 11

  Chyba ludzie ufają że zawsze powie coś głupiego .

 • sioban

  Oceniono 16 razy 10

  własna baba mu nie ufa ale lud owszem :))))

 • justas32

  Oceniono 26 razy 8

  Adolf Hitler też cieszył się olbrzymim poparciem społecznym - i co z tego ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX